Tartışma Xiaomi reklamları nasıl kapatılır?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Xiaomi telefonlarındaki MIUI 12 arayüzünde bazen reklamlar görünebiliyor. Peki, Xiaomi reklamları nasıl kapatılır? Adım adım açıklıyoruz.

Xiaomi, uzun yıllardır MIUI arayüzünde reklam gösteriyor. Bu reklamlar genellikle uygulama ve duvar kağıdı üzerinde tavsiyelerden oluşuyor. Ancak yine de bu tip bildirimler kullanıcıların canını sıkabiliyor. Peki, Xiaomi reklamları nasıl kapatılır? Bu sorunun cevabını sizlere adım adım anlatıyoruz.

MIUI 12 arayüzünde de öneriler çatısı altında reklam gösteren Xiaomi, bu özelliğini kapatmak için kullanıcılara bir yol sunuyor. Ancak bu yöntemi resmi olarak açıklamayan Xiaomi, kullanıcılarına öneriler göstermeye devam ediyor. Biz de gizli olarak yerleştirilmiş öneri gösterme özelliğini nasıl kapatacağını gösteriyoruz.

Aşağıdaki işlemleri uyguladıktan sonra Xiaomi ve Redmi modellerinde bir daha reklam görmeyeceksiniz. Bu yöntemin telefonun işleyişinde de bir sorun çıkarmadığını belirtelim.

AdAway gibi root gerektiren bir işlem olmayan bu yönteme dilerseniz hızlıca bir göz atalım.

Xiaomi reklamları nasıl kapatılır?

1. Adım: Ayarlar uygulamasını açın.

2. Adım: Parolalar ve güvenlik> Yetkilendirme ve iptal'e gidin.

3. Adım: Burada msa'yı devre dışı bırakmanız gerekecek.

4. Adım: Bundan sonra, biraz aşağı kaydırın ve varsa GetApps'ı da devre dışı bırakın.

5. Adım: Bunu yapmak istediğinizden emin olup olmadığınızı soran 10 saniyelik bir uyarı mesajı alacaksınız.

6. Adım: Geri sayımdan sonra İptal Et'e basın. İlk seferde kapatmanıza izin vermiyorsa, kapanıncaya kadar tekrar deneyin.

7. Adım: Telefonunuzu yeniden başlatın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sistem arayüzünde reklam görmeyeceksiniz. Ancak bazı uygulamalarda reklamlar olabiliyor. Bunlar Google reklamları olduğu için bunları engellemek mümkün değil. Bazı geliştiriciler reklamı kapatmak için sizden süreli ya da tek seferlik ücret talep edebiliyor. Bu yüzden geliştiricilerin gelir kaynağını engellememek için uygulama içi reklamlar sistem arayüzünden root'suz bir şekilde kapatılamıyor.

Kaynak: teknolojioku.com

hduman

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4
Ama ne kadar saçma bir durum Elif Hanım, zırt pırt reklamlar çıkıyor telefonun kendi ayarlarında vb. Sade bir şekilde kullanılamıyor.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Root atabilme imkanı olan adaway dı sanırım host dosyasına entegre ederek reklamları engelleyebilir. adawayı kurup sonra geri kaldırın gm5 plus cihazımda wmos da denendi. (rootlu olması lazım )

Edit: Sistemdeki tüm reklamları engelliyorsunuz. Uygulama web vb.