• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Tartışma Yeni nesil Xbox’lara Dolby Vision desteği

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Mesajlar
712
Çözümler
8
Puanları
3,350
Cihaz
A15
Microsoft, yeni nesil Xbox konsolları için geliştirmelerine devam ediyor. Bu doğrultuda şirket, Xbox Series X ve S için Dolby Vision oyun deneyimi sağlanacağını .

Microsoft, Xbox Insider programını kullanıcıların Dolby Vision oyunlarını erken denemelerine izin verecek şekilde genişletiyor. Ancak henüz hangi oyunların destekleneceği tam olarak belli değil.

Yeni nesil Xbox konsollarına gelecek Dolby Vision özellikleri​

Dolby‘nin video formatı, gelişmiş resim kalitesi sağlayan yüksek dinamik aralığı destekliyor. İlk etapta Xbox Series beta testçilerinin kullanabileceği güncelleme, düşük video gecikmesi, ALLM, VRR ve diğer özellikleri kapsıyor. ALLM yani otomatik düşük gecikme moduyla kullanıcılar izledikleri şeylere göre uygun modları seçebilecek. Daha yumuşak eylem sağlayan değişken yenileme hızı VRR ise, takılmaları en aza indiriyor.

xbox-konsollarina-dolby-vision-destegi-geliyor

Söz konusu gelişme ile Dolby Vision desteği oyunlarda ilk kez sunulmuş olacak. Ancak yeni nesil Xbox Series konsollar halihazırda HDR akış uyumluluğuna sahip olduğundan bu konsollar açısından büyük bir yenilik fark etmeyecek.

Bir başka önemli konu ise hangi oyunların Dolby Vision ile destekleneceği. Bir Microsoft sözcüsü, Dolby Vision‘da hangi oyunların bulunacağını söylemeyi reddetti. Sözcü, gerekçe olarak şu ifadeleri söyledi:

“İş ortağı planlarımızdan hiçbirini bozmayacak olsa da şu anda bunu söylemem. Şimdilik sadece oyunların geliştirilmekte olduğunu ve güçlü bir oyun kütüphanesi oluşturmak için stüdyolarla ilişkilerimizi geliştiriyoruz.”


Kaynak:Shiftdelete.net
 
Reklam
Üst