Tartışma A74 farkı

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Herkese iyi forumlar. Öncelikle a74 modelinin kasmasini, 40 fps ara yuzunu, zayif işlemcisini hepimiz konusuyoruz. Bugun bir toplanti yemeginde birinin oppo kullandigini gordum ve telefonu efsane akiciydi. Modelini merak edip sordum( yuksek bir model sandim). A74 kullaniyormus. Telfonlari yan yana koyup menu gecislerine, uygulama acma hizina vs baktim. Benim telefonum sanki yaninda can çekisti. Arada çok fark vardi. Sizce uretimde farkliliklar mi var?
Ben bunu hep diyorum ama inanan yok. Benim cihazım da can çekişiyor özellikle kamera uygulaması aşırı sıkıntılı. Ama bakıyorum başka a74 lerde hiçbir problem yok... Bu işte bi iş var zaten baştan beri.
Arkadaşlar, güncellemeler sonrası format atmıyorsunuz. Atsanız bile aynı yedeğinizi kullanıyorsunuz. Aynı ayarlar, aynı uygulamalar. Demektir ki hiç bir şey değişmiyor. Ben de A74 kullanıyorum. Her büyük Android güncellemesi sonrası format atıyorum. Akıcılık süper. 60 Hz bir telefona göre bayağı iyi. Tavsiyelerimi bir deneyin derim.
Mesajlar birleştirildi:

Hayır bildiğim bir şey yok ama televizyon örneğinden hareketle buradaki üretimlerine ben şahsen güvenmiyorum. Telefonlarda bazı özellikler kısıtlı mesela bu benim görüşüm. Özel bildiğim birşey yok.
Kısıtlı özellikler ROM ile ilgili. Global ROM kurarsanız tüm özellikleri alır, ama OTA alamazsınız. Çünkü Türkiye güncellemeleri IMEI'ler aracılığıyla dağıtılıyor. Ayrıca farklı ülke ROM'u kurmak cihazı simlocka düşürebilir. Ki zaten ROM atamazsınız, BROM patch var artık Oppo telefonlarda. Aşırı güvenliler. ROM atılmıyor. Onu geçin, kolay kolay Bloader açılmıyor.

enesaltnel

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A74
Arkadaşlar, güncellemeler sonrası format atmıyorsunuz. Atsanız bile aynı yedeğinizi kullanıyorsunuz. Aynı ayarlar, aynı uygulamalar. Demektir ki hiç bir şey değişmiyor. Ben de A74 kullanıyorum. Her büyük Android güncellemesi sonrası format atıyorum. Akıcılık süper. 60 Hz bir telefona göre bayağı iyi. Tavsiyelerimi bir deneyin derim.
Mesajlar birleştirildi:

Kısıtlı özellikler ROM ile ilgili. Global ROM kurarsanız tüm özellikleri alır, ama OTA alamazsınız. Çünkü Türkiye güncellemeleri IMEI'ler aracılığıyla dağıtılıyor. Ayrıca farklı ülke ROM'u kurmak cihazı simlocka düşürebilir. Ki zaten ROM atamazsınız, BROM patch var artık Oppo telefonlarda. Aşırı güvenliler. ROM atılmıyor. Onu geçin, kolay kolay Bloader açılmıyor.
Telefonu güncellersem dediklerinizi uygularim tesekkurler ama yazdiklarinizi konuda uzak buldum malesef. Dediklerimi yaşamadiysaniz anlayabileceginizi dusunmuyorum.

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Telefonu güncellersem dediklerinizi uygularim tesekkurler ama yazdiklarinizi konuda uzak buldum malesef. Dediklerimi yaşamadiysaniz anlayabileceginizi dusunmuyorum.
Konudan alakasız? Sürekli aynı ayarları kullanır ve kalıntı dosyaları temizlemezseniz kasmalardan kurtuluşunuz yok. Ayrıca güncellemeleri yüklemeyerek güvenliğinizi riske sokuyorsunuz.