Kurallar

Son güncelleme: 13 Ağustos 2020

OPPO Türkiye Forum Kullanım Şartları

Forum düzenini sağlamak ve üye olan kişilerin haklarını korumak amacıyla her sitede olduğu gibi OPPO Türkiye Forum'unun da Kullanım Şartları ve Forum Kuralları mevcuttur. Bu kullanım şartları oppoturkiye.org girişimi olan tüm ürünleri kapsamaktadır.

Ürünlerimiz:

  • ColorOS Blog(colorosblog.com)
  • OPPO Türkiye Forum Android uygulaması(Google Play Store)
  • Oppo Telefon Fiyatları sayfası

Sitede bulunan her türlü içerik DMCA ile telif hakkına tabidir. Bu sebeple OPPO Türkiye Forum yönetiminden izinsiz kopyalanması, çoğaltılması veya alıntılanması kaynak gösterilse dahi yasaktır.

OPPO Türkiye Forum(bundan böyle "OPPO Forum", "Forum", "Web Sitesi" ve "Site" olarak anılacaktır), OPPO ürünlerini kullanan kullanıcıların sorunlarına çözüm arayabilecekleri, birlikte bir şeyler paylaşabilecekleri, özgür bir ortam sunan bir web sitesidir. Forumdaki gönderilerden yazan kişiler sorumludur, forum sorumluluk kabul etmez.

Kullanım şartları, gizlilik politikasını da kapsar. Bu siteyi kullanmak bazı verilerin işlenmesine olanak sağlar.

Bu ürünleri kullanırken Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi kanunlarına aykırı davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.

Sistemlerde açık aramak, açıktan faydalanmak, dolandırıcılık, taciz, terör propagandası, toplumsal isyanı alevlendirme, toplum hareketi oluşturma, sistem zaafiyetinden faydalanmak vb. hareketler yasaktır.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan yazan kişiler sorumludur. Forum veya yönetim ekibi hiçbir şekilde başkaları tarafından gönderilmiş mesaj, konu veya içerik sebebiyle sorumluluk kabul etmez. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme 3 gün içerisinde yapılacaktır. Yasal bilgilendirmeler için lütfen destek@oppoturkiye.org adresinden ulaşınız.

Forum yönetimi dilediği zaman bu yazılı, görsel, video vb. içerikleri değiştirme, kaldırma, düzeltme, ekleme ya da çıkarma yapma hakkına sahiptir.

Kayıt olurken bu kuralları dikkatlice okuyup kabul ettiğinizi açık rıza onayı ile beyan ettiğiniz bir kutucuğu işaretlemelisiniz. Bu sebeple kayıt olduktan sonra bu kurallara aykırı davranışlarınızda "okumadım, görmedim" tarzı beyanlar kabul edilmez.

Kişisel Haklar

Foruma kayıt olarak oluşturduğunuz hesapları dilediğiniz zaman Hesap Terchileri sayfasına giderek dondurabilme hakkına sahipsiniz. Dondurulan hesaplar en az 15 gün boyunca aktifleştirilemez.

Daha fazla kişisel hak için lütfen KVKK Aydınlatma Metni'ni okuyunuz.

Forum Kuralları

1- Forumdaki yazı, görsel(resim, video vb.), müzik vs. tüm paylaşılan içerikler paylaşan kişinin sorumluluğundadır. Herhangi bir hukuksal sorunda Oppo Türkiye Forum mesuliyet kabul etmez.
2- Açtığınız konularda, cevaplarınızda, mesajlarınızda ve özel mesajlarınızda; kamu, kurum ve kuruluşları kötülemek, kişilere kaba dil kullanmak, taciz etmek, kişisel haklarına tecavüz etmek gibi eylemler kesinlikle yasaktır.
3- Herhangi bir markayı rencide etmek, kötülemek yasaktır. Eleştirileriniz, karşılaştırmalarınız ve incelemeleriniz saygı çerçevesinde olmalıdır.
4- Forum sisteminde açık aramak, açıktan faydalanmak vb. vandal hareketlerde bulunanlar TCK'nin 243. ve 244. maddelerince hukuki işlemlere tabi tutulacaktır.
5- Foruma kayıtlı bir üyenin hesabını veya kişisel bilgilerini çalmak, kişileri dolandırmaya yeltenmek yasaktır.
6- Forumda reklam yapmak yasaktır.
7- Cinsiyetçi, ırkçı, ayrımcı, galeyana getirici ve toplumsal olaylar çıkartıcı kışkırtmacı davranışlar kesinlikle yasaktır.
8- Forumda telif hakkı içerek yazı, resim, video vb. içerikler yasaktır.
9- İmzanızda reklam bulundurmak vb hareketler yasaktır.
10- Forum dışı linkler sadece bilinen, tanınmış yerler olmalıdır ve asla URL kısaltma hizmetleri gibi şeyler kullanılmamalıdır!
11- Forumda copy-paste(kopyala-yapıştır) içerik kesinlikle yasaktır. Böyle bir içerik için bize gelen herhangi bir uyarıda bu içeriği paylaşan kullanıcı verilecektir. Forum sorumluluk kabul etmemektedir.
12- Sorularınızı, sorununuz için yardımlarınızı uygun bölümlere konu açınız. Herhangi bir forum yetkilisine sorununuz için özel mesaj yoluyla ulaşmayın.
13- Sadece büyük harflerden oluşan konu başlıkları, sadece büyük harf, kalın, italik gibi seçenekler içeren mesajlar yasaktır.
14- Müzik videoları asla paylaşılmamalı. Müyap kuralları gereği Youtube'dan embed şeklinde bile sitede yayınlamak yasak maalesef. Telif hakkına girmekte.
15- Hiçbir şekilde üyelik silme gibi işlemler bulunmamaktadır. Kendi mesajınızı, kendi konunuzu ve hesabınızı silmek yoktur. Bizden de hesabınızın silinmesini istemeyin. Hesap silme işlemi yapılmamaktadır.
16- Kullanıcı adı değişimi yapmıyoruz. Kayıt olurken iyi karar vermelisiniz. Sadece yarışmalardan veya yönetimin belirlediği özel sebeplerle mümkündür.
17- Forum içerisinde Türkiye Cumhuriyeti değerlerine, Atatürk'e, herhangi bir din veya inanç değerlerine hakaret etmek, aşağılamak, rencide etmek veya kötüleyici yorumlar yapmak; insanların hassas olduğu bu konularda onları kışkırtmak, iğneleyici laflar sarf etmek ve onları galeyana getirmek kesinlikle yasaktır ve geri dönüşü olmayacak şekilde forum ve ürünlerin kullanımından mahrum bırakılacak ve banlanacaktır. Kimse kimsenin inançlarına ve değerlerine dil uzatamaz. Hiçbir şekilde hiçbir kişi, insanları ve kullanıcıları bu forumda inançları ve değerleri dolayısıyla ezemez, aşağılayamaz veya küçük göremez.
18- Kadınlara karşı gösterilen dile getirilmesi dahi çirkin olan hoş olmayan davranışlar kesinlikle yasaktır. Forumda cinsiyet ayrımı yoktur ve her kullanıcı aynı haklara ve sorumluluklara sahip, aynı kurallara tabidir. Bu tip veya herhangi bir şekilde ayrımcılık yapmak kesinlikle yasaktır.
19- Kadın üyelere forumdaki özel mesajlaşma yöntemi ile ulaşarak, üyenin hoş karşılamayacağı, rahatsız olacağı, tacizvari ve benzeri durumlar kesinlikle kabul edilemez. Üyenin profil resminden veya kullanıcı adından ya da herhangi bir şekilde kadın olduğu için böyle ahlaksız davranışlara kalkışan kişiler forumdan ve ürünlerden süresiz şekilde uzaklaştırılır. Müşteki üye eğer yasal yollara başvurmak isterse kişinin bazı bilgileri avukatlar aracılığıyla yasal mercilere ulaştırılabilir. Bu tip olayda her iki taraf da sebepleri, sonuçları ve rahatsız oldukları konuları forum yönetimine bildirir ve her iki taraf da dinlenir. Aynı zamanda forumdaki özel mesaj kutularındaki mesajlar, ögeler, konuşmalar veya metinler incelenir. İnceleme sonucu son karar mercisi üst yönetimdir.

13 Ağustos 2020 tarihinde yapılan güncelleme ile 17, 18 ve 19 numaralı maddeler eklenmiştir.

Üst