Yardım A74 Sarj ve Isınma Sorunu

BeatdownTR

Üyecik
Üye
Cihaz
A74
Cümleten merhaba arkadaşlar.
Oppo a74 kullanıcısıyım.
Yaklaşık 2-3 hafta önce Coloros 12 güncellemesi geldi ve güncelledim. İlk başlarda 1-3 gün pek birşey fark etmedi fakat sonraki günlerde şarjın çok geç dolduğunu ve cihazın aşırı derecede ısındığını fark ettim. Cihazı ısıtacak oyun filan da oynamıyorum. Sadece hafızanın 19 GB'ı kullanımda.. Onu da geçtim 4gb ram'i 7 ye yükseltme rağmen kasmalar da mevcut.
Hard reset atsam tekrar 11'e mi döner? Bu problemler ortadan kalkar mı?
Daha önce deneyen oldu mu?
Teşekkür ederim.

Deutz

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Cümleten merhaba arkadaşlar.
Oppo a74 kullanıcısıyım.
Yaklaşık 2-3 hafta önce Coloros 12 güncellemesi geldi ve güncelledim. İlk başlarda 1-3 gün pek birşey fark etmedi fakat sonraki günlerde şarjın çok geç dolduğunu ve cihazın aşırı derecede ısındığını fark ettim. Cihazı ısıtacak oyun filan da oynamıyorum. Sadece hafızanın 19 GB'ı kullanımda.. Onu da geçtim 4gb ram'i 7 ye yükseltme rağmen kasmalar da mevcut.
Hard reset atsam tekrar 11'e mi döner? Bu problemler ortadan kalkar mı?
Daha önce deneyen oldu mu?
Teşekkür ederim.
Hard reset sonrası Android sürümü düşmez. Android 12 yüklendiği için format atsanız da Android 12 sürümünde kalır.

Bu tür Android güncellemelerinde hard reset tavsiye edilir. Kendi cihazım olan Reno 4 Lite modelinde güncelleme sonrası arayüz çok yavaş çalışıyordu. Hard reset sonrası fark edilir şekilde hızlandı.

Upvote 0