Coloroa 12

Salih6969

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhaba yanlış anlamayın sakın coloros 12 ile ilgili bunlar benim kendi düşüncem ben birşey göremiyorum kenar çubuğu zaten vardı pek birşey değişmedi tam tersine şarjı çabuk bitiyor ,telefonda kasmalar başladı .emoji olsa ne olmasa ne önemli bir özellik değil.bazi özellikler Türkiye'de aktif değil ben çoğu özellikleri Türkiye'de kullanamadiktan sonra özelik ol ne olmasa ne çoğu popo cihazlarda coloros 12 geldikten sonra kasmalar başlamış bunları reno, 3 ve üzeri ve altı cihazlar kasmaya donmaya başlamış popo önce ülke ayrımını bırakacak diğer ülkelere sunduğu özelikleri Türkiye ye acicak müşteri hizmetleri ancak boş boş konuşuyor coloros 11 de benim cihazım direk kablosus ağa baglaniyordu 12 geldikten sonra ben cihazı adam akıllı kullanamadim kullanamadiktan sonra ne ye lazım (oppo ya sesleniyorum ülke ayrımını birak bütün ülkelere aç bütün özelikleri kullanıcılar cihazlarını adam akıllı kullansin aşağı yukarı 1 milyona yakın oppo kullanıcısı var Türkiye'de reklamı yapıyorsun insanlar cihaz alıyor ama bir süre sonra pişman oluyor neden dediğin çoğu özelik cihazlarda çalışmıyor (bütün arkadaşlar kızacak bana kullanma ozaman diye bunlar benim düşüncem)

Deutz

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Şarj sorunu ciddi bir sıkıntı. Acaba bu sorun Android 12 işletim sisteminden mi kaynaklı yoksa ColorOS 12 arayüzünden mi kaynaklı çözemedim. Güncelleme sonrası kasma ve donmalar telefonu formatlayınca düzeldi. Telefonu kullandıkça cihaz kendini toparladı ancak şarj sorunu devam ediyor.

Telefon boştayken gece boyunca %10 civarında kendi kendine şarjı bitiyor. Telefonu kullandıkça şarjı hızlı düşüyor. Şarjı %28 civarındayken 3 saat ekran süresi aldım ve telefonu satın aldıktan 10 ay sonra ilk defa bu kadar kötü performans gösterdi. Android 11'deyken 5 - 6 saat ekran süresi verirdi. Biraz zorlayınca 7 saati bile görüyordu.

Omoji özelliğinin olmaması gerçekten saçma. Özellikleri veriyorsan tam ver. Xiaomi markası da böyle yapıyor. Bölge bölge farklı özellik sunuyorlar. Çinli markalar böyledir.

bluedream.an

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba yanlış anlamayın sakın coloros 12 ile ilgili bunlar benim kendi düşüncem ben birşey göremiyorum kenar çubuğu zaten vardı pek birşey değişmedi tam tersine şarjı çabuk bitiyor ,telefonda kasmalar başladı .emoji olsa ne olmasa ne önemli bir özellik değil.bazi özellikler Türkiye'de aktif değil ben çoğu özellikleri Türkiye'de kullanamadiktan sonra özelik ol ne olmasa ne çoğu popo cihazlarda coloros 12 geldikten sonra kasmalar başlamış bunları reno, 3 ve üzeri ve altı cihazlar kasmaya donmaya başlamış popo önce ülke ayrımını bırakacak diğer ülkelere sunduğu özelikleri Türkiye ye acicak müşteri hizmetleri ancak boş boş konuşuyor coloros 11 de benim cihazım direk kablosus ağa baglaniyordu 12 geldikten sonra ben cihazı adam akıllı kullanamadim kullanamadiktan sonra ne ye lazım (oppo ya sesleniyorum ülke ayrımını birak bütün ülkelere aç bütün özelikleri kullanıcılar cihazlarını adam akıllı kullansin aşağı yukarı 1 milyona yakın oppo kullanıcısı var Türkiye'de reklamı yapıyorsun insanlar cihaz alıyor ama bir süre sonra pişman oluyor neden dediğin çoğu özelik cihazlarda çalışmıyor (bütün arkadaşlar kızacak bana kullanma ozaman diye bunlar benim düşüncem)
Ben de hiç mutlu değilim wifi konusunda problem yaşıyorum. Telefonum güncelleme sonrası tüm seriliğini yitirdi wifiyi kullanamıyorum diyebilirim. Yeni güncellemelerle özellikle wifi sorunu çözülmezse birdaha asla oppo almam çevremede aldırmam.

isikeren06

Yardımsever
Banlandı
Cihaz
A74
Oppo A74 kullanıyorum, Reno 5 Lite, Reno 4 Lite gibi cihazların donanımı A74 den güçlü olmasına rağmen ColorOS 12 de insanlar kasıyor, akıcılık gitti gibi şikayetler söylüyor. Bir de pil performansı düştü diyenler var. Memnun olan kişi sayısı az. Bu cihazlarda durum buysa A74 de ne olacak kim bilir. 4GB Ramli telefon. Şuan bile akıcılık yok arayüz zaten 40fps, ColorOS 12 geldiğinde de deli gibi kasacak telefon. Ben çok bekliyordum güncellemeyi, hevesim kursağımda kaldı. Güncelleme geldiğinde kendi adıma konuşayım, güncellemeyeceğim. Oppo aldığıma bi tık pişman oldum. Yazılım ve yazılım desteği konusunda.

Deutz

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Bu güncelleme çok kötü maalesef. Pil performansı o kadar kötü ki telefonu komple kapatıp bir kenara koydum. ColorOS 11 arayüzü çok iyiydi. ColorOS 12 gelince başka platformlardaki bir - iki yoruma kanıp güncellemeyi indirip kurdum. Keşke hiç kurmasaymışım.

Benzer sorun Xiaomi Redmi Note 10 Pro modelinde de olmuştu. MIUI 12.5 güncellemesi gelince telefonu berbat etmişti. Aylarca sorun yaşadık ve nihayet bir güncellemeyle sorunlar çözüldü. Umarım Oppo da bir güncellemeyle çözer bu sorunu. Ben bunu Oppo'dan bekliyorum ancak kafama takılan bir soru var.

Hemen hemen bütün Oppo modellerinde ColorOS 12 sorunlu. Acaba bu güncellemeleri test etmeden mi kullanıcılara veriyorlar? Belirli modellerde sorun çıksa optimizasyon sorunu, işlemci uyumsuzluğu, RAM kapasitesi yetersizliği deyip geçerdim. Her modelde bu sorunun olması Android 12 işletim sisteminin kendisinden mi kaynaklı olduğunu düşünmeden edemiyorum.

10 aydır Oppo'dan çok memnundum, bu güncelleme yüzünden güvenim sarsıldı ister istemez.

enenengin

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
ekran video kaydı ile yeni neler geldi bunu bir alıp yükler misiniz buraya?