Yardım Oppo reno 4 lite hakkında bir kaç sorum.

ventmois

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Merhabalar;

apple ekosisteminden değişiklik olsun diye vazgeçip oppo reno 4 lite bir akıllı telefon almış bulunmaktayım. İlk kez android deneyimi yaşıyorum

Sizlere belki de çok saçma gelecek 2 problemim var. Hep fabrika ayarlarına döndüm tekrar kurdum ama Çözemedim hiç bir türlü

1. Rehbere kayıt ettiğim kişiler Gmail de olan kişilere eklenmiyor telefon hafızasında kalıyor ve bu ayarı rehber de ayarlarda bulamadım. Not : Hesaplar kısmından sekronizasyon yapıyorum yine de olmuyor.

2. Aracıma usb yolu ile bağladığımda her hangi bir medya ortamı çalışmıyor yani şarkı popcast vs vs ses alamıyorum.

Şimdiden yanıtlanırız için teşekkürler

hakannass

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar birinci sorun ne kadar saçmada olsa bir yolu var gibi görünüyor. Ayarlar uygulaması içerisinde "Google Kişiler Senkronizasyonu" ayarını bulup açın. Buradaki ayar içerisinde karşınıza üç seçenek çıkacak. İlk seçenek olan "Senkronizasyon durumu" hesabınız ile telefon arasındaki senkronizaysonu kontrol etmekte. İkinci seçenek yani sizin telefon rehberinizi senkronize etmenize yarayan seçeneği yani "Cihaz kişilerini de senkronize edin" ayarını "açık" olarak işaretleyip Google hesabınızı seçin. Bundan böyle telefon kişilerinizde senkronize olmaya başlayacak. Son olarak bir kişi eklerken telefona kayıt ekranında "Daha fazla bilgi ekle" bölümüne tıklayarak açılan ekstra bilgi bölümünde en altta "Saklama alanı konumu"u Google hesabınız olarak seçmeniz yeterli olacaktır. Bundan sonra cihaz kayıtları sadece Gmail üzerine yapacaktır.

Upvote 0

ventmois

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Merhabalar birinci sorun ne kadar saçmada olsa bir yolu var gibi görünüyor. Ayarlar uygulaması içerisinde "Google Kişiler Senkronizasyonu" ayarını bulup açın. Buradaki ayar içerisinde karşınıza üç seçenek çıkacak. İlk seçenek olan "Senkronizasyon durumu" hesabınız ile telefon arasındaki senkronizaysonu kontrol etmekte. İkinci seçenek yani sizin telefon rehberinizi senkronize etmenize yarayan seçeneği yani "Cihaz kişilerini de senkronize edin" ayarını "açık" olarak işaretleyip Google hesabınızı seçin. Bundan böyle telefon kişilerinizde senkronize olmaya başlayacak. Son olarak bir kişi eklerken telefona kayıt ekranında "Daha fazla bilgi ekle" bölümüne tıklayarak açılan ekstra bilgi bölümünde en altta "Saklama alanı konumu"u Google hesabınız olarak seçmeniz yeterli olacaktır. Bundan sonra cihaz kayıtları sadece Gmail üzerine yapacaktır.
Merhabalar;

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Ayarlar adı altında ki menü den bahsettiğiniz ''Ayarlar uygulaması içerisinde "Google Kişiler Senkronizasyonu" ayarını bulup açın.'' yeri açıkçası bulamadım. Sadece Kullanıcı ve hesapalr başlığında olan yerde görüyorum o da eşzamanlı görünmekte.

Not: Bahsettiğiniz rehber uygulamasında ki ayarlar ise öyle bir başlık mevcut değil.

Upvote 0

hakannass

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kusura bakmayın yazarken eksik yazmışım Ayarlar içerisinde en üstte arama bölümüne bunu yazdığınız zaman dediğim menü çıkacaktır. Ayarlar içerinde arama bölümünde "Google Kişiler Senkronizasyonu" yada sadece "Kişiler" yazarak bu ayarı bulup açabilirsiniz.

Upvote 0

ventmois

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Kusura bakmayın yazarken eksik yazmışım Ayarlar içerisinde en üstte arama bölümüne bunu yazdığınız zaman dediğim menü çıkacaktır. Ayarlar içerinde arama bölümünde "Google Kişiler Senkronizasyonu" yada sadece "Kişiler" yazarak bu ayarı bulup açabilirsiniz.
1. sorunum sanırım şu an sizler sayesinde çözüldü. 40 yıl arasam ben burayı bulamazdım.
Android cidden uzaylı teknolojisi gibi bir şey.

Çok teşekkürler.

Upvote 0

hakannass

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
1. sorunum sanırım şu an sizler sayesinde çözüldü. 40 yıl arasam ben burayı bulamazdım.
Android cidden uzaylı teknolojisi gibi bir şey.

Çok teşekkürler.
Rica ederim.
İkinci sorun için aracınızın Android Auto özelliği var mı kontrol etmeniz gerekebilir. Ayrıca ekstra olarak yine ayarlar içerisinde uygulama yönetimi içerisinde telefonunuz da android auto uygulaması yüklenmiş mi kontrol edin lütfen. Sorun bunlardan kaynaklanıyor olabilir.
Son olarak evet android biraz uzaylı teknolojisi gibi. Ama bunun asıl sebebi cihazın Apple cihazları gibi kısıtlanmamasından kaynaklı. Apple sizi kendi çizdiği alanda tutarken androidte yapabilecekleriniz tamamen size kalmış ve evet bencede bazı ayarların Apple'da da olduğu gibi kolayca bulunabilmesi gerek.

Upvote 0

Tunahanoppo

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhabalar;

apple ekosisteminden değişiklik olsun diye vazgeçip oppo reno 4 lite bir akıllı telefon almış bulunmaktayım. İlk kez android deneyimi yaşıyorum

Sizlere belki de çok saçma gelecek 2 problemim var. Hep fabrika ayarlarına döndüm tekrar kurdum ama Çözemedim hiç bir türlü

1. Rehbere kayıt ettiğim kişiler Gmail de olan kişilere eklenmiyor telefon hafızasında kalıyor ve bu ayarı rehber de ayarlarda bulamadım. Not : Hesaplar kısmından sekronizasyon yapıyorum yine de olmuyor.

2. Aracıma usb yolu ile bağladığımda her hangi bir medya ortamı çalışmıyor yani şarkı popcast vs vs ses alamıyorum.

Şimdiden yanıtlanırız için teşekkürler
Keşke Apple dan vazgeçmeseydiniz...

Upvote 0

ventmois

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Bu arada apple cihazlarda fotoğraflar otomatik icloud'a giderdi ve kendisi galeriye indirirdi. Bunda ise google fotoğraflara gidiyor ama oradan otomatik gelmiyor. O da değişik

Ona bir çare var mıdır ? google fotoğrafları otomatik içeriye alma gibi

Mesela pc başında gmail hesabına girip pc den bir görseli fotoğraflara ekleyeceğim ve otomatik telefonumda bulunan galeri uygulamasına gelecek ?

Upvote 0