Çözüldü Şarjda iken ekranın açık kalmasi

Mehmet Akif66

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Merhabalar kolay gelsin oppo a9 2020 kullanmaktayım. Telefon şarjda iken otomatik ekran kapatma aktif olduğu halde açık kalıyor ve şarj bitene kadar öyle kalıyor. Ayrıca güç düğmesiyle kapatıyorum o sırada bildirim geldiğinde ekran uyanıyor ve yine sonrasında kapanmıyor bu neden oluyor yada bunun bir ayarı mi var bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Çözüm
Ayarlar-Telefon hakkında-ana bant ve çekirdek ve derleme numarasına 7-8 sefer bas ve Geliştirici modunu aktifleştir.Sonrasında geri gel ve Ek ayarlar menüsüne gir; orada geliştirici seçenekleri bölümü yazar içine gir ve şarj olurken ekranı açık...

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
Telefonun geliştirici seçeneklerini aktif et orda 'şarj olurken ekranı açık tutu' seçeneği var onu kapat büyük ihtimalle o açıktır başka bir sorun yoksa

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ayarlar-Telefon hakkında-ana bant ve çekirdek ve derleme numarasına 7-8 sefer bas ve Geliştirici modunu aktifleştir.Sonrasında geri gel ve Ek ayarlar menüsüne gir; orada geliştirici seçenekleri bölümü yazar içine gir ve şarj olurken ekranı açık tut kısmını kapat...

Upvote 1
Çözüm

Mehmet Akif66

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Ayarlar-Telefon hakkında-ana bant ve çekirdek ve derleme numarasına 7-8 sefer bas ve Geliştirici modunu aktifleştir.Sonrasında geri gel ve Ek ayarlar menüsüne gir; orada geliştirici seçenekleri bölümü yazar içine gir ve şarj olurken ekranı açık tut kısmını kapat...
Tamamdır teşekkür ederim hallettim sayenizde sağolun arkadaşlar

Upvote 0

Hamitcoban55

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
OnePlus
Telefonun geliştirici seçenekleri derken baya aradım ama bulamadım nasıl yapmam gerekiyor acaba anlatabilir misiniz
Ayarlar-telefon hakkında-sürüm-derleme numarası. Derleme numarasına ard arda basın şifre ekranı gelene kadar telefon şifresini girin ardından geliştirici seçenekler aktif olacak. Daha sonra ayarla menüsüne dönüş yapın, saklama alanın altında ek ayarlar-geliştirici seçenekleri. Orada "şarj olurken ekranı açık tut" seçeneği var
Mesajlar birleştirildi:

Telefonun geliştirici seçenekleri derken baya aradım ama bulamadım nasıl yapmam gerekiyor acaba anlatabilir misiniz
Ayarlar-telefon hakkında-sürüm-derleme numarası. Derleme numarasına ard arda basın şifre ekranı gelene kadar telefon şifresini girin ardından geliştirici seçenekler aktif olacak. Daha sonra ayarla menüsüne dönüş yapın, saklama alanın altında ek ayarlar-geliştirici seçenekleri. Orada "şarj olurken ekranı açık tut" seçeneği var
Mesajlar birleştirildi:

Upvote 0