Yeni Oppo Telefonlarda İlk 2 Şarj Önemi

masidai

Yeni Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Denenmiş ve gerçekten en iyi performansa ulaşılmıştır. Bazılarınız eski-yeni teknoloji piiler bilgiçliklerini taslayabilir normaldir. Ama tecrübe edindiğim konuyu paylaşmak istedim. İsteyen dener istemeyen denemez zevkinize kalmış. Konu şu: Telefonunuzu yeni (sıfır) aldıysanız. Telefonu ilk olarak içinde %40-%60 gibi şarjla açarsınız. Bu şarj ile telefonun kurulumunu yapın ve normal şekilde (çok ağır uygulamalar, oyunlar vs. açmadan) ve %1-%5 e düşene kadar kullanın. %5 ve altına geldiğinde telefonu kapatın ve kendi şar aleti ve kablosuyla CİHAZI KAPALI olacak şekilde 8 saat şarja takın. 8 saat şarj olunca telefonu şarjdan ÇIKARMADAN açma düğmesine basıp başlatın. %100 yazsa bile telefon açıldığında bir süre daha (5-10 dakika) şarj olmaya devam eder. Pil tam dolu yada Şarj tamamlandı gibi bir BİLDİRİM yazacak üst bölmede. Artık telefonu şarjdan çıkartın ve normal şekilde kullanın. İlk 2 şarjı aynı bu şekilde uygulayın. Pil ömrü ve performansı en ideal noktaya ulaşacaktır. Daha sonraki şarjlarınızı istediğiniz zaman takıp istediğniz süre bekleyip istediğniz gibi kullanabilirsiniz. Haaa şu var eğer tezcanlı sabırsız biri iseniz bekleyemem hemen kullanmak istiyorum derseniz de o sizin bileceğiniz bir iş. Ben bir abi kardeş tavsiyesi sundum. Kalın sağlıcakla. Hayırlı olsun.