• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

10 milyar indirmeye ulaşan ilk Android uygulaması

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Mesajlar
450
Puanları
350
Cihaz
A5 2020
Android ve iOS savaşının hala kullanıcılar bazında sürdüğünü söylemek mümkün. Bazı iPhone kullanıcıları, Android tarafına asla geçmeyeceğini söylerken benzer sözler Android kullanıcıları için de geçerli olabiliyor. Yine de dünya geneline bakıldığında yüzlerce markadan telefonun işletim sistemi olduğu için Android’in daha çok kullanıldığını görüyoruz. Bunların yanında en çok indirilen Android uygulaması, 10 milyar indirmeye ulaştı. Peki, bu uygulama hangisi?​
Android telefonlara otomatik olarak gelen Google Play Store, milyonlarca uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Bazı uygulamalar çok popülerken, bazıları istenilen rakamlara ulaşamadan mağazaya veda edebiliyor. Yine de en popüler uygulamaları da geçerek birincilik koltuğuna 10 milyar indirme ile oturan Google Play Hizmetleri, artık en çok indirilen Android uygulamaları arasında yer alıyor.
2012’den bu yana yeni sürümleriyle kullanıcıyla buluşan hizmet, milyonlarca Google uygulamasını da bünyesinde barındırıyor. Play hizmetleri, tüm platformlardaki indirilen uygulamalar listesinde liderliğe geçti.
Google Play Hizmetleri yaklaşık 3 yıl önce 5 milyar Android telefondaydı. O zamanlar çok daha kısıtlı olan Android kullanıcısının yıllar içinde sayısını artırmasıyla birlikte hizmet kalitesinin arttığını buna bağlı olarak 10 milyar indirmeyi geçtiğini görüyoruz.

Kaynak: 10 milyar indirmeye ulaşan ilk Android uygulaması! - ShiftDelete.Net
 
Reklam
Üst