• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?
  • Ciğerlerimiz yandı: Güzel ülkemizin birçok ilinde çıkan yangınlar hepimizi derinden üzdü. OPPO Forum olarak önümüzdeki hafta elde edeceğimiz tüm reklam gelirlerimizi TEMA Vakfı'na ağaç dikimi için bağışlayacağız.
  • DUYURU: Forum ekibine yeni Moderatörler arıyoruz! Hemen başvurun!

Android 11’in ilk beta sürümü dağıtıma çıktı

itolgasezer

Yazar Üye
Üye
Mesajlar
89
Puanları
50
Cihaz
A5 2020
Google, Android 11 için hazırladığı ilk herkese açık beta sürümünün dağıtımına sonunda başladı. Normalde yeni Android versiyonlarının ilk beta sürümlerini daha erken tarihlerde yayımlayan internet devi, bu yıl farklı bir yol izlemiş ve Geliştirici Ön İzlemesi’nin süresini uzatıp beta sürümünü ertelemişti.

Android 11’le tanışma şansı ilk olarak Google Pixel sahiplerine veriliyor. Pixel 2, Pixel 2 XL, 3, 3XL, 3a, 3a XL, 4 ve 4 XL kullanıcıları Android 11’in beta sürümünü hemen indirip deneyebilecek.
Android 11’in Geliştirici Ön İzlemesi’ni kullananlar da güncellemeyi havadan (OTA) indirebilecek.

Android 11 beta sürümü çok sayıda yeni özelliği kullanıma açıyor. Bunlardan biri olan Bubbles API sayesinde daha fazla uygulama için “yüzen bildirimler” desteği sunmak mümkün oluyor. Tek seferlik izin ayarı sayesinde kullanıcılar olaylar için tek tek erişim izni verebilecek veya bunu geri çevirebilecek. Hızlı paylaşım özelliği ise kullanıcılara Wi-Fi üzerinden diğer Android cihazlara dosya gönderme imkanını verecek.
 
Reklam

wittroc

『  』
Onursal Üye
Mesajlar
1,469
Çözümler
1
Puanları
3,400
Cihaz
Reno 2Z
Oppo Find X2, Find X2 Pro ve birkaç cihaz daha betaya dahil.
 

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Mesajlar
450
Puanları
350
Cihaz
A5 2020
Oppo Find X2 ve Oppo Find X2 Pro, Xiaomi Mi 10 ve Xiaomi Mi 10 Pro, OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro ile Poco F2 Pro da Android 11 beta'sına katılacak telefonlar arasında ( ).​
 
Üst