Çözüldü Android auto

Ufuk aykan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba,
Popo reno 5 litre kullaniyorum. 2021 model aracımda android oto kullanıyorum kablosuz olarak. Telefonumun ekranı açıkken bir problem yok ama telefonun ekranı kapanınca arabanın ekrandan dokunduğumda donup kalıyor.
Telefonun güç tuşuna basıp telefonun ekranı açılsa hemen arabanın ekranda uygulamalar çalışmaya başlıyor.
Ben arka planda uygulamaları kapatıyor olabileceğinden şüpheleniyorum.. ama bir türlü bulamadım.
Sizlerden bir çözüm önerisi istesem( arka planda uygulamaları kapatıp açmayı da bulamadım, hali ile ondan mı değil mi bilmiyorum)

Çözüm
Merhaba,
Aracım Skoda Octavia. Hatta farklı birşeyin sebep olduğunu buldum. Bu sefer çok daha kalıcı net ve tamamı ile sorunsuz bir çözüm.. muhtmelen bir bug var o da şu, ekranda parmak izi okuyucusu belirdiğinde android oto cevap vermiyor ve...

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Merhaba,
Popo reno 5 litre kullaniyorum. 2021 model aracımda android oto kullanıyorum kablosuz olarak. Telefonumun ekranı açıkken bir problem yok ama telefonun ekranı kapanınca arabanın ekrandan dokunduğumda donup kalıyor.
Telefonun güç tuşuna basıp telefonun ekranı açılsa hemen arabanın ekranda uygulamalar çalışmaya başlıyor.
Ben arka planda uygulamaları kapatıyor olabileceğinden şüpheleniyorum.. ama bir türlü bulamadım.
Sizlerden bir çözüm önerisi istesem( arka planda uygulamaları kapatıp açmayı da bulamadım, hali ile ondan mı değil mi bilmiyorum)
Merhabalar

uygulama bilgilerine girip arka plan izinlerini acabilirsiniz efendim

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba,
Telefonunuzu başka bir arabada deneyin, eğer çalışıyorsa yeni aracınızda desteklenmiyor olabilir yada aracınızın ayarları ile ilgili bir işlem gerekebilir. Servisinize başvurabilirsiniz.

Otomobilinizin Android Auto desteğine sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Upvote 0

Ufuk aykan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Dönüş için teşekkürler, ama zaten bütün izinler açıktı..
Şimdilik soruna şöyle bir çözüm buldum. Arabaya bağlanmadan önce telefonda android oto uygulamasını açtım bu sefer kararlı ve donmadan çalıştı...

Yalnız son denememde bu sefer de gelen çağrı ile konuşamadım.. karşı tarafın sesi geliyor ama benim sesim gitmiyor

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Dönüş için teşekkürler, ama zaten bütün izinler açıktı..
Şimdilik soruna şöyle bir çözüm buldum. Arabaya bağlanmadan önce telefonda android oto uygulamasını açtım bu sefer kararlı ve donmadan çalıştı...

Yalnız son denememde bu sefer de gelen çağrı ile konuşamadım.. karşı tarafın sesi geliyor ama benim sesim gitmiyor
Rica ederim.
Çözüm bulmanıza sevindim.
Mikrofon izni açık mı yada sessizse almış olabilirmisiniz yanlışlıkla.
Uygulamanın önbelleği ve verileri siliniz deneyiniz.

Yada çekim gücü sorunu olabilir mi ?

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba. Aracınız renault mudur acaba? Çevremde renault kullanıp bu sorunla karşılaşan çok insan var. VW arabamda ben donma yaşadım fakat bluetooth ayarlarını sıfırlayınca sorunun ortadan kalktığını gördüm. Kablo ile bağlayıp tekrardan deneyin sorunun bluetooth kaynaklı mı yoksa başka bir sıkıntı mı var onu öğrenmiş oluruz.
Ek olarak, eğer APK olarak indirdiyseniz telefonunuza en günceli olup olmadığını kontrol edin.

Upvote 0

Ufuk aykan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba,
Aracım Skoda Octavia. Hatta farklı birşeyin sebep olduğunu buldum. Bu sefer çok daha kalıcı net ve tamamı ile sorunsuz bir çözüm.. muhtmelen bir bug var o da şu, ekranda parmak izi okuyucusu belirdiğinde android oto cevap vermiyor ve dönüyor, telelfon ekranı açtığımda android oto hemen cevap verip normallesirken ekranı kapattigimda parmaz izi sensörü acildimi tekrar dönüyordu. Ben de parmak izi uygulmasalini ekran kapalı olduğunda deaktif ettim. Şu an oldukça akıcı şekilde android oto kullanabiliyorum. Hatta Apple çar olay den bile çok daha istikrarlı ve hızlı...
Mesajlar birleştirildi:

Bu arada, klavye de yazım hataları için çok pardon.. klavye düzeltirken fark edememişim

Upvote 1
Çözüm