• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Android güncelleme sorunları

BigBang

Taze Üye
Üye
Mesajlar
7
Puanları
0
Android'in bu güncelleme gecikmesi gibi sorunlar sizce ne zaman çözülür? iOS'a bakıyoruz adamlar tanıtıyor, şu şu modellere gelecek diyor ve hepsine aynı gün güncellemeyi dağıtıyor. Nolacak bu androidin güncelleme sorunları?
 
Reklam

geogebra

Taze Üye
Üye
Mesajlar
4
Puanları
0
Cihaz
Reno 10x Zoom
apple ın kıskandığım bi güzelliği bu durum ya, bence bu kadar düzenli olması androidin mümkün değil gibi görünüyor
 

Sergüzeşt

Aktif Üye
Banlandı
Mesajlar
139
Puanları
150
Xiaomi, Oppo, LG, Samsung, Huawei, Sony, VS. Daha sayacak Android kullanan çok marka ve bu markaların neredeyse 24 saatte bir tanıttığı modeller var. Apple öyle değil toplasan 3 5 model var. Ama dediğiniz doğru. Güncelleme konusunda Apple bir tık önde. Xiaomi kullanıyordum ama güncelleme konusunda her Android model gibi sıkıntı. Oppoyu göreceğiz. Umarım en yakın zamanda piyasadaki şu çarpık güncelleme muhabbetine son verip iyi bir ekosistem kurarlar.
 

asK

Forum Kurucusu
Forum Ekibi
Admin
Mesajlar
1,330
Çözümler
20
Puanları
28,350
Yıllarca Apple kullanmış biri olarak ben de katılıyorum bu duruma. Kendilerine has bir standartları var ama bunun yanında kendi dünyaları da var. "Al bu dünyada takıl" mantığı hakim biraz Apple'da. Ancak Android mutlaka bu düzensiz güncelleme durumunu kontrole sokmalı.
 

erenyilmaztr

Yazar Üye
Üye
Mesajlar
94
Puanları
50
Cihaz
RX17 Neo
Satarken satıyorlar ve diğer markalardan çok daha iyi olduğunu iddia ediyorlar ama konu güncellemeye gelince hep bir sessizlik :) Güncelleme olarak hızlı güncelleme veren ve birinci olan marka ise şaşırtıcı olarak Nokia, bütün telefonlarına Android 9 vermiş durumda. İkinci ise Xiaomi ama istenilen seviyede değil maalesef ama en azından Samsung'u geçmiş. :D

Apple baktığımız zaman günümüze kadar çıkardığı model sayısı yirmi iki adet. Yirmi iki Model ise büyük ihtimalle Samsung'un bir yılda çıkardığı model sayısıdır. Samsung prensibi; Farklı işlemci, farklı ram yüksekliği, farklı depolama alanı, farklı kamera, sd kart var, sd kart yok, farklı ekran vs. Bir tanesi yirmi iki Modeli on iki yılda çıkartıyor, diğeri ise bir yılda.

Güncelleme verirken Samsung veya diğer başka firmalar hangi telefonu baz alıcak? Samsung Note 10+ kullanıcıları en yüksek performanslı güncellemeyi bekliyor iken, düşük model telefon kullanıcılar ise hız- stabilite istiyor ve dengeleme yapmak gerekiyor bütün modeller için. Arayüzde ve sistemde düşük modeller kapsamında uyarlama yapılsa yüksek modelli telefonlarda bu uyarlamalar göze batabilir ve memnun kalmayabilirler kullanıcılar. Birden bire durum değişti ve Karmaşıklığa bakar mısınız?
 
Üst