Android güncelleme sorunları

BigBang

Yeni üye
Forum Üyesi
Katılım
15 Tem 2019
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Android'in bu güncelleme gecikmesi gibi sorunlar sizce ne zaman çözülür? iOS'a bakıyoruz adamlar tanıtıyor, şu şu modellere gelecek diyor ve hepsine aynı gün güncellemeyi dağıtıyor. Nolacak bu androidin güncelleme sorunları?
 
Reklam

geogebra

Yeni üye
Forum Üyesi
Reno 10x Zoom
Katılım
26 Kas 2019
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
22
apple ın kıskandığım bi güzelliği bu durum ya, bence bu kadar düzenli olması androidin mümkün değil gibi görünüyor
 

Sergüzeşt

Üye
Forum Üyesi
A5 2020
Katılım
23 Kas 2019
Mesajlar
36
Tepkime puanı
4
Puanları
8
Yaş
20
Xiaomi, Oppo, LG, Samsung, Huawei, Sony, VS. Daha sayacak Android kullanan çok marka ve bu markaların neredeyse 24 saatte bir tanıttığı modeller var. Apple öyle değil toplasan 3 5 model var. Ama dediğiniz doğru. Güncelleme konusunda Apple bir tık önde. Xiaomi kullanıyordum ama güncelleme konusunda her Android model gibi sıkıntı. Oppoyu göreceğiz. Umarım en yakın zamanda piyasadaki şu çarpık güncelleme muhabbetine son verip iyi bir ekosistem kurarlar.
 

asK

asKministrator
Forum Ekibi
Kurucu
Katılım
24 Haz 2019
Mesajlar
321
Tepkime puanı
52
Puanları
28
Konum
Ankara
Yıllarca Apple kullanmış biri olarak ben de katılıyorum bu duruma. Kendilerine has bir standartları var ama bunun yanında kendi dünyaları da var. "Al bu dünyada takıl" mantığı hakim biraz Apple'da. Ancak Android mutlaka bu düzensiz güncelleme durumunu kontrole sokmalı.
 

erenyilmaztr

Süper Moderatör
Forum Ekibi
Süper Mod
Destek Ekibi
RX17 Neo
Katılım
15 Kas 2019
Mesajlar
58
Tepkime puanı
29
Puanları
18
Konum
Giresun
Satarken satıyorlar ve diğer markalardan çok daha iyi olduğunu iddia ediyorlar ama konu güncellemeye gelince hep bir sessizlik :) Güncelleme olarak hızlı güncelleme veren ve birinci olan marka ise şaşırtıcı olarak Nokia, bütün telefonlarına Android 9 vermiş durumda. İkinci ise Xiaomi ama istenilen seviyede değil maalesef ama en azından Samsung'u geçmiş. :D

Apple baktığımız zaman günümüze kadar çıkardığı model sayısı yirmi iki adet. Yirmi iki Model ise büyük ihtimalle Samsung'un bir yılda çıkardığı model sayısıdır. Samsung prensibi; Farklı işlemci, farklı ram yüksekliği, farklı depolama alanı, farklı kamera, sd kart var, sd kart yok, farklı ekran vs. Bir tanesi yirmi iki Modeli on iki yılda çıkartıyor, diğeri ise bir yılda.

Güncelleme verirken Samsung veya diğer başka firmalar hangi telefonu baz alıcak? Samsung Note 10+ kullanıcıları en yüksek performanslı güncellemeyi bekliyor iken, düşük model telefon kullanıcılar ise hız- stabilite istiyor ve dengeleme yapmak gerekiyor bütün modeller için. Arayüzde ve sistemde düşük modeller kapsamında uyarlama yapılsa yüksek modelli telefonlarda bu uyarlamalar göze batabilir ve memnun kalmayabilirler kullanıcılar. Birden bire durum değişti ve Karmaşıklığa bakar mısınız?
 
Üst