Arkadaşlar Oppo telefonlarda donma problemini çözdüm tüm telefonlarda geçerli

ysakdogn

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Telefonunuz dönüyorsa öncelikle yapmanız gereken
Ayarlar→cihaz hakkında→sürüm →derleme numarası
Derleme numarasına 4 5 kere tıklayın geliştirici seçeneklei açacaksınız

Geliştirici seçeneklere erişmek için
Sistem ayarları var onun en altında geliştirici seçenekler var göreceksiniz

Geliştirici seçeneklere basın ve açın ve aşağılara inin

Pencere animasyon ölçeğini 0,5 yapın
Geçiş animasyon ölçeğini. 0,5 yapın
Animatör süre ölçeğini 0,5 yapın

Telefonunuza indirme yapın yada klavyeden yazı yazın ne kadar fark ettiğini göreceksiniz

Saygılarımla iyi geceler

sy1453

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A74
Telefonunuz dönüyorsa öncelikle yapmanız gereken
Ayarlar→cihaz hakkında→sürüm →derleme numarası
Derleme numarasına 4 5 kere tıklayın geliştirici seçeneklei açacaksınız

Geliştirici seçeneklere erişmek için
Sistem ayarları var onun en altında geliştirici seçenekler var göreceksiniz

Geliştirici seçeneklere basın ve açın ve aşağılara inin

Pencere animasyon ölçeğini 0,5 yapın
Geçiş animasyon ölçeğini. 0,5 yapın
Animatör süre ölçeğini 0,5 yapın

Telefonunuza indirme yapın yada klavyeden yazı yazın ne kadar fark ettiğini göreceksiniz

Saygılarımla iyi geceler
kardeş benim telefonda sorun çözülmüyor. tepkime süresi yavaş. misal arama yapacağım rehbere giriyorum kendine gelmesi 3sn. misal mesajlara giriyorum eski sildiğim mesajlar 3sn. kadar gözüküyor. misal ayarlara giriyorum ekranı kaydırabilmek için 3sn. bekliyorum. bunun bir çözümü var mı?

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
kardeş benim telefonda sorun çözülmüyor. tepkime süresi yavaş. misal arama yapacağım rehbere giriyorum kendine gelmesi 3sn. misal mesajlara giriyorum eski sildiğim mesajlar 3sn. kadar gözüküyor. misal ayarlara giriyorum ekranı kaydırabilmek için 3sn. bekliyorum. bunun bir çözümü var mı?
Merhabalar @sy1453

@ysakdogn kullanıcımızın vermiş olduğu tavsiye telefonda ki kasma/yavaşlama sorununu tam anlamda çözmüyor maalesef. Hatta şahsi fikrim animasyon ölçeklerini 0,5x yapmamak. Nedeni ise göze hoş değil ve telefon animasyonları neredeyse kaldırarak işlem yaptığı için kullanıcılara sanki hızlanmış gibi geliyor.

Size tavsiyelerim şunlar;
-Telefon depolama alanını düzenli olarak temizlemek
-Uygulama önbelleklerini düzenli olarak temizlemek
-Telefona gelen yazılım güncellemeleri eski yazılımdan kalan dosyaları otomatik olarak silse de yine yedek dosyalar kalıyor. Dolayısıyla telefonunuza yılda 1-2 defa hard reset veya sıfırlama yapmanızı öneririm.

sy1453

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A74
Merhabalar @sy1453

@ysakdogn kullanıcımızın vermiş olduğu tavsiye telefonda ki kasma/yavaşlama sorununu tam anlamda çözmüyor maalesef. Hatta şahsi fikrim animasyon ölçeklerini 0,5x yapmamak. Nedeni ise göze hoş değil ve telefon animasyonları neredeyse kaldırarak işlem yaptığı için kullanıcılara sanki hızlanmış gibi geliyor.

Size tavsiyelerim şunlar;
-Telefon depolama alanını düzenli olarak temizlemek
-Uygulama önbelleklerini düzenli olarak temizlemek
-Telefona gelen yazılım güncellemeleri eski yazılımdan kalan dosyaları otomatik olarak silse de yine yedek dosyalar kalıyor. Dolayısıyla telefonunuza yılda 1-2 defa hard reset veya sıfırlama yapmanızı öneririm.
Teşekkür ederim. Bu söylediklerinizin hepsini yaptım sonuç değişmiyor maalesef:(

ersinfb

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Oppo A16 Telefonum Sayenizde Çok Hızlandı Bomba gibi oldu Teşekkürler