• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?
  • DİKKAT! Günün bazı saatlerinde yaşanan yoğunluklar sebebiyle kayıt onay e-postaları gönderilememektedir. Bu sebeple onay e-postası gelmemiş ise 15 dakika sonra tekrar gönderilmesini talep edin.

Yardım Arkaplanda uygulamaların çalışmasına izin verme?

huseyin67

Taze Üye
Üye
Mesajlar
6
Puanları
0
Merhaba,

Oppo Reno2 ColorOS 6.1 kullanıyorum. WhatsApp, WeChat, Skype, MiFit gibi arkaplanda çalışmasını istediğim uygulamalar eğer "Recent Task" kısmını temizlersem tamamen kapanıyor. Dolayısıyla örneğin WhatsApp'a tekrar girene kadar bildirim gelmiyor vs. Ciddi anlamda sıkıntı yaratan bir durum maalesef. Eğer uygulamayı açıp Recent Task kısmından özellikle kapatmazsam sorun olmuyor. Bunun önüne geçmek mümkün mü? İnternetteki anlatımlar hep eski sürümleri kapsıyor ve bahsi geçen menülerin hiçbiri artık yok sanırım...

Teşekkürler.
 
Reklam

asK

Türkiye'nin en büyük OPPO forumu
Yetkili
Kurucu
Admin
Mesajlar
1,294
Çözümler
15
Puanları
28,350
Uygulamayı Recent Tasks bölümünde kilitleyerek sorunu halledebilirsiniz.
 
Upvote 0

huseyin67

Taze Üye
Üye
Mesajlar
6
Puanları
0
Sürekli WhatsApp bildirimlerini kaçırıyorum. Recent Task bölümünde kilitli olsa bile ekran kapalıyken bir süre sonra WhatsApp bildirimleri gelmiyor. WhatsApp'ı açtığımda ise onlarca mesaj tek seferde geliyor. Bunun bir çözümü olmalı diye düşünüyorum. Gerçekten sinir bozucu bir durum. Gelen WhatsApp aramalarını kaçırıyorum vs..
 
Upvote 0

Pasha

Forum Paşa'sı
Banlandı
Üye
Mesajlar
22
Puanları
0
@huseyin67 Hocam başka bi sorun olabilir gibi ya eğer kilitlemenize rağmen bi süre sonra alamıyorsanız telefona temiz bi kurulum yapın derim
 
Upvote 0
Üst