İpucu Bilgisayar hizlandirmak mi istiyorsunuz?

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Evet arkadaslar biliyorsunuz gundeme gelen bilgisayar ram yetersizligi ve bilgisayar kasma donma sorununun bugun bir cözum bulup son unu verecegiz.
asagida verdigim yöntemler cok faydali isemler.
- windows dugmesine ve r harfine basalim %temp% yazalim orada olan her dosyayi silelim.
-arama yerine gelip disk temizleme yazalim ve lazim olmayan dosyalari silelim.
-dosyalara gidelim sonra sabit diski temizliyelim
- arama yerine defrag yazip bilgisayaraimizi optimize edelim
-eger bilgisayar acmasini biliyorsaniz acip 5 liralik termal macun alalim dukkandan islemciye surelim sogumasi icin 3 ayda bir bilgsayar fanini temizleyin

gktg26

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Evet arkadaslar biliyorsunuz gundeme gelen bilgisayar ram yetersizligi ve bilgisayar kasma donma sorununun bugun bir cözum bulup son unu verecegiz.
asagida verdigim yöntemler cok faydali isemler.
- windows dugmesine ve r harfine basalim %temp% yazalim orada olan her dosyayi silelim.
-arama yerine gelip disk temizleme yazalim ve lazim olmayan dosyalari silelim.
-dosyalara gidelim sonra sabit diski temizliyelim
- arama yerine defrag yazip bilgisayaraimizi optimize edelim
-eger bilgisayar acmasini biliyorsaniz acip 5 liralik termal macun alalim dukkandan islemciye surelim sogumasi icin 3 ayda bir bilgsayar fanini temizleyin
Bilgisayar hizlandirmanin yolu normal hdd yerine ssd+ram takviyesidir..ayrica normal hdd kullaniliyor ise auslogic disk defrag uygulamasi windowsunkinden daha basarilidir ve son olarak calistira msconfig yazilarak acilista otomatik calisan uygulamalar kısıtlanabilir islemci cekirdek sayisi acilis esnasinda arttirilabilir

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Bilgisayar hizlandirmanin yolu normal hdd yerine ssd+ram takviyesidir..ayrica normal hdd kullaniliyor ise auslogic disk defrag uygulamasi windowsunkinden daha basarilidir ve son olarak calistira msconfig yazilarak acilista otomatik calisan uygulamalar kısıtlanabilir islemci cekirdek sayisi acilis esnasinda arttirilabilir
1 senedir bilgisayar kullanmiyom msconfig onlar unnutum ben hatirladiklarimi yazdim

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Reklam gibi olmasında 360 total securityde iş görüyor temizleme ince ayarlar olsun virüs koruma olarak öneridir kendim kullanıyorum :) İyi forumlar