Bundan sonra Lite model telefon kullanmayacağım

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Buraya gelip şikayet etmeniz çok saçma. Ne kadar ekmek o kadar köfte derler adama. Lite model telefon lite olmayan modellere göre %40 kadar daha ucuz. Paranız varsa bastırır alırsınız burada hüngür hüngür ağlamazsınız.realme 6 kullanıyorum. Param buna yetti. 20.000 liram olsaydı gider iphone alırdım. Şimdi ekran çok kötü diye ağlamammı lazım. ?
Buraya gelip şikayet ettiğiniz yer dediğiniz Oppo telefonlarının forum sitesi buraya yazmayıp da nereye yazacağız?Ayrıca şikayet dediğiniz bir kullanıcının uzun kullanım sonucu görüşlerini paylaşmasıdır.Bir alt modelde olan özelliğin bir üst modelde olmadığını belirtiyorum siz sokak ağzı konuşma tarzında hüngür hüngür ağlıyor diye itham da bulunuyorsunuz.Ha deseniz ki ucuz etin yahnisi yavan olur arkadaşım tek cümle bunu anlardım.Ama ağlıyor demeniz yakışmamış.Beğenmediyseniz konumdaki görüşlerimi okur çıkar gidersiniz.Yazmak zorunda değilsiniz.Ağlamıyoruz çok şükür ağlanacak da bir durumumuz yok.Hayırlı günler,hayırlı forumlar dilerim.

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Buraya gelip şikayet ettiğiniz yer dediğiniz Oppo telefonlarının forum sitesi buraya yazmayıp da nereye yazacağız?Ayrıca şikayet dediğiniz bir kullanıcının uzun kullanım sonucu görüşlerini paylaşmasıdır.Bir alt modelde olan özelliğin bir üst modelde olmadığını belirtiyorum siz sokak ağzı konuşma tarzında hüngür hüngür ağlıyor diye itham da bulunuyorsunuz.Ha deseniz ki ucuz etin yahnisi yavan olur arkadaşım tek cümle bunu anlardım.Ama ağlıyor demeniz yakışmamış.Beğenmediyseniz konumdaki görüşlerimi okur çıkar gidersiniz.Yazmak zorunda değilsiniz.Ağlamıyoruz çok şükür ağlanacak da bir durumumuz yok.Hayırlı günler,hayırlı forumlar dilerim.
Kimse gelip sokak ağzıyla konuşamaz burda.Haklısın abi.Herkes haddini bilsin.

Salih6969

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4
Evet konu başlığında da belirttiğim gibi bundan sonra Lite model kullanmayacağım.
Sebepleri:
1-Kızımda Reno 4 Lite model var özelliklerini beğenerek bir üst model Reno 5 Lite tercih etmiştim ancak Reno 4 Lite modelinde olan kenar aydınlatma özelliği Reno 5 Lite modelinde maalesef yok.Alt modelde olan bir özellik üst modelde nasıl olmaz mantıksız bir durum.İyileştirme güncellemeleri ile bu özellik gelir dedim ama bırakın gelmesini 4 ay güvenlik güncellemesi bekledim.2 hafta önce ancak gelebildi Mart güvenlik güncellemesi.
2-AOD ekran stilleri yine yok Reno 5 Lite modelinde.Kısacası Reno 5 Lite modelinde birçok özellik kısıtlanmış.
3-Güncellemede bu modele maalesef öncelik verilmemesi.İşin garibi Reno 5 Lite Türkiye'de üretilen bir model ancak Kazakistan bile Türkiye'den önce alıyor ColorOS 12 güncellemesini.Yani telefon ürettiği ülkeye öncelik vermiyor firma.
4-Güncellemelerin dağıtım politikası son derece yavaş,tutarsız ve plansız.
Sonuç olarak bu platformu ve telefonumu seviyorum ancak Lite model kullanmanın cezasını çekiyoruz.Şimdi en çok merak ettiğim Reno 5 Lite modelinde yukarıda saydığım bulunmayan ve eksik özellikler ColorOS 12/Android 12 güncellemesi ile gelecek mi?
İyi güzel diyorsunda kardeş kamera izeligi var lite 5 te çift kamerayı birden aça biliyorsun ama alt modellerde oözelik yok ayrıca renk 5 lite kronik problemli cihaz
Mesajlar birleştirildi:

Haklı adam

Son düzenleme:

Salih6969

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4
Haklı adam
Evet haklısın abi ama ben memnun değilim 4 kez servise gittim hala telefonda sorunlar var bazen sim kart yok hatası alıyorum.Ama forumdaki yönetici arkadaşlar da sanki küfür etmişiz gibi muamele yapıyorlar biz tüketiciyiz paramızla rezil oluyoruz sitem de mi etmeyelim
Mesajlar birleştirildi:

Üyeliğimi iptal edip beni kalıcı olarak banlayabilirsiniz.Daha fazla durmicam bu forumda zaten.
Kardeş burda herkes istediği bilgi konuşup düşüncelerini dile getire bilir küfür hariç ayrıca sana argo gelen kelime başkasına normal gele bilir kültür şive değişikliği var burda herkes saygı çerçevesinde yazıyor ben buraya düşüncelerimi sikayetlerimi veya bir başka su yazamazsa burayı kapatın ozaman

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Haklı adam

Kardeş burda herkes istediği bilgi konuşup düşüncelerini dile getire bilir küfür hariç ayrıca sana argo gelen kelime başkasına normal gele bilir kültür şive değişikliği var burda herkes saygı çerçevesinde yazıyor ben buraya düşüncelerimi sikayetlerimi veya bir başka su yazamazsa burayı kapatın ozaman
Aynen öyle

Razor

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Acaba müşteri hizmetlerini arayınca IMEI numarasına göre ne kadar süre kaldığını söylerler mi? :)

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Acaba müşteri hizmetlerini arayınca IMEI numarasına göre ne kadar süre kaldığını söylerler mi? :)
Sayın @Razor Ben daha önce güvenlik güncellemesi uzun süre gelmeyince arayıp sormuştum.Ancak bilgi vermediler.IMEI numarasına göre güncellemeleri dağıttıklarını söylediler ama asla süre, zaman veya tarih söylemiyorlar.