Bütçe dostu: Oppo Reno 8T tanıtım tarihi belli oldu

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Teknik özellikleri ve fiyatı gibi konularla uzun süredir gündem olan Oppo Reno 8T 5G tanıtım tarihi belli oldu! İşte detaylar...

CC1948F1-591B-43C9-A5DF-11629A6B7BA1.jpeg

Oppo Reno 8T, uzun süredir muhtemel teknik özellikleri ve tasarımıyla haberlere konu oluyor. Son olarak bugün akıllı telefon için tanıtım tarihi belli oldu. Firma, Oppo Reno 8T ile birlikte ek olarak Enco Air3 adlı kablosuz kulaklık modelini de tanıtacak. Peki, Oppo Reno 8T 5G tanıtım tarihi ne zaman ve teknik özellikleri neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Oppo Reno 8T 5G, 3 Şubat tarihinde tanıtılacak​

Oppo, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yaptığı bir etkinlikle Reno 8 serisini tanıttı. Bu seride Oppo Reno 8, Reno 8 Pro ve Reno 8 Pro Plus modelleri yer aldı. Firma, şimdi de son olarak Oppo Reno 8T modelini, 3 Şubat tarihinde tanıtmak için hazırlanıyor.

Oppo Reno 8T, gücünü 6 nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 695 işlemcisinden alacak. Bu işlemci; iki adet 2.2 GHz hızında Cortex-A78 ve altı adet 1.7 GHz hızında Cortex-A55 çekirdeklerine sahip. Grafik birimi ise Adreno 619 ile sağlıyor.

Oppo Reno 8T 5G; 6,7 inç büyüklüğünde, 120 Hz yenileme hızında AMOLED Full HD+ ekrana sahip olacak. Akıllı telefonun arka panelinde 108 Megapiksel ana ve 2 Megapiksel derinlik kamerası yer alacak. Ön tarafta ise bir adet 16 Megapiksel özçekim kamerası bekleniyor.

67W hızlı şarjla gelecek cihaz, 4.800 mAh bataryayla desteklenecek. Oppo Reno 8T 5G yazılım bakımından Android 13 tabanlı ColorOS 13 ile kutudan çıkacak. Akıllı telefonun fiyat etiketi için ise önceki sızıntılarda 29 bin Rupi (6.742,21 Türk Lirası + vergiler) olacağı belirtilmişti.

Kaynak: shiftdelete

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Şu fabrika üretimi durdurdu bu yüzden de telefon üretilmiyor ve dolayısıyla mağazalardaki stoklar bitince ne olacak çok merak ediyorum.Yeni cihazlar yurt dışından ülkemize mi gelecek?
Eğer böyle olursa belki biraz daha telefon model çeşitliliği artabilir.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Şu fabrika üretimi durdurdu bu yüzden de telefon üretilmiyor ve dolayısıyla mağazalardaki stoklar bitince ne olacak çok merak ediyorum.Yeni cihazlar yurt dışından ülkemize mi gelecek?
Eğer böyle olursa belki biraz daha telefon model çeşitliliği artabilir.
Burada üretim yokken nasıldı ise aynı şekilde devam eder, elbette yurtdışından gelecektir.