Çözüldü Chrome uygulamasını silemiyorum

heykel

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Herkese merhaba. Telefonumdan chrome uygulamasını silmek istiyorum fakat olmuyor. Devre dışı bıraktığım zaman play store kısmına güncelle olarak geliyor, güncelledikten sonra kaldır seçeneğine basınca tekrardan güncelleme kısmında güncelle diyor. Yok mudur bunun bi çözümü? Ana ekranda chrome sekmesini gözükmesini istemiyorum. Teşekkürler şimdiden

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Uygulamayı kaldırmak yerine gizleyebilirsiniz.​
Ayarlar > Güvenlik > Uygulama Kilidi > Chrome'a tıklayın > Parola Doğrulamasını Etkinleştirin'e tıklayın > Ana Ekran Simgesini Gizle'ye tıklayın.​

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bende silmek istiyorum ama yüklü olarak geldiği için silinmiyor, isterseniz devre dışı bırakıp ana ekrandan gizleyerek , en azından gözünüzün önünden kalkmış olur,:)

Upvote 0

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Kullanmadığınız sürece bir sıkıntı olmayacaktır. İsterseniz "Durmaya Zorla" da yapabilirsiniz, "Uygulama Yönetimi" kısmından.​

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Sende öyle yaptım devre dışı bırakıp duudırmaya zorladım kullanmasın diye

Upvote 0

heykel

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
peki chrome gerçekten çok fazla pil yiyor mu? forumda böyle bişey okumuştum operayı indirdim bende

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Opera daha iyi Chrome dan, gizlilik ve hız açısındn

Upvote 0

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Chrome'un fazla pil veyahut RAM götürüsü olmasının sebebi dinamik ayrı sekmelerde işlem yapmasından dolayıdır. Yani esasında her sekme için bir Chrome uygulaması açmış gibi davranmaktadır; bunu bilgisayarınız üzerinden de gözlemleyebilirsiniz. Ben alışkanlıktan dolayı Firefox kullanıyorum ama Google hizmetleri ve birkaç eklenti için de bilgisayarda ve telefonda Chrome da kullanıyorum.​

Upvote 0