Çözüldü Color Os 11 güncellemeden sonra şarj sıkıntısı

masidai

Yeni Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Merhaba Arkadaşlar Ben Oppo telefonumu 2 Aralık günü aldım.Oppo Reno 4 Lite kullanıyorum.Eve geldiğimde telefonda olan güncelleme de şarjda hiç bir sıkıntı yoktu ama 2-3 gün sonra Color Os 11'in gelmesiyle telefonumda şarj yemesin diye ne twitter ne de Instagram yüklü güncellemeden sonra ben dokunmadigim halde şarjı çabuk biter oldu pişman oldum aldigima şarj problemiyle ilgili yapılacak birşey yok mu yetkili arkadaşlarım
Bir Bilişim Hocam vardı bana derdiki, herşeyin son sürüm yazılımını kullanmak iyi değil derdi. neden diye sorduğumda, Teknoloji ilerledikçe yazılımlar ilerliyormuş gibi görünse bile seni yeni cihaz almaya zorlar çünkü son yazılımlar genelde son çıkan modellerdeki cihazlar içindir, onlarında devri geçince daha yeni yazılım sürümleri gelmeye başlar daha pahalı ve son model cihazlar karşına çıkarırlar derdi. söylediği yalan da değil hani. 2015 üretim model LG g4 mini telefonum vardı o zamanlar son modeldi ve android 6 son yazılımdı. telefon uçuyordu resmen. 2 sene falan kullandım 2016 gibi başka telefon aldım. lg g4 ü rafa kaldırmıştım. geçen hafta telefonumu servise vermiştim. geçici olarak idare etsin diye kartımı eski lg g4 e taktım. kurulum yaptım facebook watsap falan. facebooku watsabı 2 saatte açıyordu. yorum yazmak için klavye çıksın diye bekliyon 30 saniye kadar. yalan atmıyorum. resmen hantal olmuş. sanki o eskiden uçan cihaza kum torbası yüklemişler gibi. reno4 lite aldım üzerinde coloros 7.2 vardı. yazılım geldi halaa geçmedim 11 e. çünkü geçince geri 7ye dönüşü olmadığını çok iyi biliyorum. yani kısacası en son yazılımlar pili çok dayandırıyor fasa fiso dan başka birşey değil, hatta koca bir yalan bana göre. Tabi bunlar benim görüşlerim. Herkes kendi zevkine göre yaşar. Kalın sağlıcakla.