Tartışma ColorOS 13 ile bildirim alanı komple değişir mi?

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
ColorOS 13 ile bildirim alanı komple değişir mi? Huawei'nin ki de mesela sol taraf komple bildirim kısmı sağ taraf Wİ-Fİ, Mobile Veri ve Müzik Kontrolü vs olan kısım. OPPO'da da böyle birşey görmek isterdim. Benzeri yapılabilir eminim ki eskisine nazaran daha kullanışlı olacaktır.

Screenshot_2022-10-30-10-02-36-18_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2022-10-30-10-00-36-20_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Coloros13'ün tasarımında bu şekil bildirim paneli bulunmuyor maalesef,bende sizin dediğiniz gibi olmasını isterdim,Coloros14'te bu şekil tasarım yaparlar umarım.
Coloros13 teki bildirim paneli:

Ekli dosyalar

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    31.1 KB · Görüntüleme: 64

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
Coloros13'ün tasarımında bu şekil bildirim paneli bulunmuyor maalesef,bende sizin dediğiniz gibi olmasını isterdim,Coloros14'te bu şekil tasarım yaparlar umarım.
Coloros13 teki bildirim paneli:
ColorOS 13 bildirim paneli Huawei'nin biraz benzeri yapılmış ama bildirim kısmı ayrı olsaymış tadından yenmezdi. Resimde müzik kontrolü kısmında Spotify var orada OPPO'nun kendi müzik uygulaması da çıkıyor değil mi? Ve ayrıca OPPO A55 ColorOS 14 çıktığı zaman belki alır ama pek emin değilim.

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
ColorOS 13 bildirim paneli Huawei'nin biraz benzeri yapılmış ama bildirim kısmı ayrı olsaymış tadından yenmezdi. Resimde müzik kontrolü kısmında Spotify var orada OPPO'nun kendi müzik uygulaması da çıkıyor değil mi? Ve ayrıca OPPO A55 ColorOS 14 çıktığı zaman belki alır ama pek emin değilim.
Müzik kontrolü hangi uygulamadan müzik açıksa ona göre uygulamanın ismi orada gözükür,A55 coloros14 alması biraz zor çünkü uyguladıkları güncelleme politikaları bulunuyor ve üst segment telefonlara 3,orta segmente 2, giriş seviyesi olanlara ise 1 android güncellemesi veriliyor, bunların haricinde gelen güncellemeler iyileştirme, güvenlik gibi içerikli güncellemeler.

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
Müzik kontrolü hangi uygulamadan müzik açıksa ona göre uygulamanın ismi orada gözükür,A55 coloros14 alması biraz zor çünkü uyguladıkları güncelleme politikaları bulunuyor ve üst segment telefonlara 3,orta segmente 2, giriş seviyesi olanlara ise 1 android güncellemesi veriliyor, bunların haricinde gelen güncellemeler iyileştirme, güvenlik gibi içerikli güncellemeler.
Güvenlik güncellemeleri en son cihazıma Temmuz'da geldi A55 bir daha güvenlik güncellemesi almayacak mi? ColorOS 13 bu cihazın son güncellemesi olur kesinlikle. Sonuçta orta segment fazla birşey beklemek yanlış olur.

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Güvenlik güncellemeleri en son cihazıma Temmuz'da geldi A55 bir daha güvenlik güncellemesi almayacak mi? ColorOS 13 bu cihazın son güncellemesi olur dediğiniz gibi. Sonuçta orta segment fazla birşey beklemek yanlış olur.
Hayır, telefonunuz güvenlik güncellemelerini alır genelde ayda bir gelmektedir bu güncellemeler.
Konu dışı ama sizden bir isteğim olucak, buraya bildirim panelinizin tam olarak açılmış bir şekilde ekran görüntüsünü atabilirmisiniz? Bunu istememin sebebi benim bildirim panelinin arka planı beyaz fakat reno 5 ve 5lite kullanan arkadaşlarım var onlarınkinin arka planı hafif bulanığımsi bir şekilde.
1.gorsel bendeki bildirim paneli
2.gorseli internette buldum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-10-30-10-38-38-07_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    Screenshot_2022-10-30-10-38-38-07_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    444.6 KB · Görüntüleme: 43
  • images.jpeg
    images.jpeg
    25.1 KB · Görüntüleme: 40

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
Hayır, telefonunuz güvenlik güncellemelerini alır genelde ayda bir gelmektedir bu güncellemeler.
Konu dışı ama sizden bir isteğim olucak, buraya bildirim panelinizin tam olarak açılmış bir şekilde ekran görüntüsünü atabilirmisiniz? Bunu istememin sebebi benim bildirim panelinin arka planı beyaz fakat reno 5 ve 5lite kullanan arkadaşlarım var onlarınkinin arka planı hafif bulanığımsi bir şekilde.
Her ayda 1 kere gelir diyorsunuz haklısınız Ocak ayından beri sürekli öyle geldi. Ama Temmuz'dan sonra güvenlik güncellemeleri gelmemeye başladı sürekli kontrol ediyorum hiçbir güncelleme gözükmüyor. Anlamadım gitti.

Benim bildirim panelim buyurun;
Screenshot_2022-10-30-10-51-47-32_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Her ayda 1 kere gelir diyorsunuz haklısınız Ocak ayından beri sürekli öyle geldi. Ama Temmuz'dan sonra güvenlik güncellemeleri gelmemeye başladı sürekli kontrol ediyorum hiçbir güncelleme gözükmüyor. Anlamadım gitti.

Benim bildirim panelim buyurun;
Ekli dosyayı görüntüle 4864
Teşekkür ederim, sizdeki bildirim paneli de benimkiyle aynı ama bazı modellerde bu bildirim panelinin arka planı böyle blur efekti varmış gibi hafiften bulanık,bazı modellerde bulunmuyor, bunun nedenini bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?
Son olarak da dediğiniz gibi bu güvenlik güncelleştirmeleri bazen aksayabiliyor o yuzden bazen iki ayda bir geliyor.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Evet bazı modellerde flu kullanılıyor arka plan ,bazı modellerde bulunuyor bazılarında maalesef.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z