Tartışma ColorOS 6 ve 7 genel tartışma başlığı

Webmaster

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Geldiğimiz noktada artık birçok kötü sonuç, iyi sonuç ile artık büyük resmi görebiliyoruz. ColorOS 6 bazı modeller için büyük facia oldu diyebiliriz.

Kesinleşmiş bilgiler
  • AX7 ColorOS 6 almayacak; dolayısıyla 7 almasını beklemek de umutsuz vaka olacak hepimiz için.
  • RX17 için güncelleme 1-2 haftalığına ertelendi. Türkiye için yayınladıkları güncelleme sorunlu çıktı. Büyük bir problem.
  • Reno serisi her zamanki gibi öncü, ColorOS 7'yi de ilk alacak model olacak.
  • Reno 3 serisi geliyor ve ColorOS 7 ile gelecektir diye düşünüyoruz.
  • ColorOS 6'da sunulmasını kesin beklediğimiz ancak sunulmayan özellikler 7 ile gelecek.
Güncelleme sistemi için kötü yorumlar görüyoruz, haklısınız da ancak düzelteceklerini umut edelim. ColorOS 7 hepimiz için bir milat olsun :)

Tavsiyelerim; AX7, RX17 Neo, A5s görünüşe göre artık güncelleme almayacak modeller(ColorOS 7) ki A5s uzun süredir güncelleme almıyor. Bu saatten sonra almanızı tavsiye edemem. Aynı fiyat bandında diğer OPPO modellerine yönelebilirsiniz. Reno 3 serisi Türkiye'de satışa çıktığında Reno ve Reno 2'de ucuzlama olacaktır illaki, bu sebeple bu modelleri kovalayın sık sık.

Düşüncelerinizi "saygı çerçevesinde" mutlaka bekliyoruz. Burada sonuçta bir topluluğuz ve oluşturduğumuz sesi OPPO'ya duyurma şansımız bulunuyor.

erenyilmaztr

Yazar Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Ben açıkça telefonumdan stabil ve hızlı olmasını beklerim. Ufak tefek düzeltilmesi gereken unsurlar haricinde pek fazla güncelleme gelsin ve kesin gelmeli gibi merakım yok ama güncelleme yayınlanıyor ve gecikiyor ise tepki gösteririm. Telefonuma gelecek olan güncelleme ile düzelmesini istediğim sorunlar düzeliyor ve bu yönden çok mutluyum. Cihazımdan memnunum, stabil ve hızlı ayrıca gelecek olan Coloros6 güncellemesi ile arayüz çok iyi olmuş çok beğendim. Bir kaç yıl sonra illaki piyasaya sürülen Oppo'nun amiral gemisini almayı planlıyorum :cool:

Nihat54

Taze Üye
Üye
Ax7 son güvenlik güncellemesi ile wifi çekmez oldu.ucuz donanımı kaldıramayan telefon olsa olabilir ama coloros 7 yi bile kaldıracak donanıma sahipken vermiyorlarsa baska model niye alıp niye para kazandirayim en iyisi xioami gerisi yalan kimseye de tavsiye etmem

Suskun

Üyecik
Üye
Cihaz
AX7
Bugün oppo müşteri hizmetleri ile görüştüm AX 7 modeli için ColorOS 6 ve Android 9 güncellemesi vermeyi şu anda planları arasında olmadığını söylediler adamlar resmen AX 7 ye üvey evlat muamelesi yapıyorlar ben burdan şunu söylemek istiyorum telefonumuzdaki kasma problemini veya başka bir sorunu güncelleme ile düzelecek sorunları nasıl çözeceğiz sürekli telefona format atarak mı ve üstelik garantili bir telefona piyasada dolaşan bir güncelleme varsa verilmesi gerekiyor ve Oppo sözleşmesinde üretici telefon garantisi devam ettiği sürece çıkan güncellemeleri kullanıcı direk alacaktır diyor..
..

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Bugün oppo müşteri hizmetleri ile görüştüm AX 7 modeli için ColorOS 6 ve Android 9 güncellemesi vermeyi şu anda planları arasında olmadığını söylediler adamlar resmen AX 7 ye üvey evlat muamelesi yapıyorlar ben burdan şunu söylemek istiyorum telefonumuzdaki kasma problemini veya başka bir sorunu güncelleme ile düzelecek sorunları nasıl çözeceğiz sürekli telefona format atarak mı ve üstelik garantili bir telefona piyasada dolaşan bir güncelleme varsa verilmesi gerekiyor ve Oppo sözleşmesinde üretici telefon garantisi devam ettiği sürece çıkan güncellemeleri kullanıcı direk alacaktır diyor..
..
Güvenlik güncellemelerini alacaktır

Suskun

Üyecik
Üye
Cihaz
AX7
Böyle düşünmekte haklısınız bir şey diyemem ama zorundalar güvenlik güncellemesi vermekte
Bakın daha önce farklı bir markanın telefonunu kullandım Garanti bitene kadar bugün yarın diyerek güncelleme vermediler daha sonra garanti bitti deyip olayı kapattılar bu durumu yasal yollara başvurup hakkını savunanlar oldu ama ne yazık ki başvuranlar eli kolu boş geri döndüler bu durumu bu marka içinde de yaşayacağız özellikle AX 7 gibi üvey evlat muamelesi gören telefon kullanıcıları....

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Bakın daha önce farklı bir markanın telefonunu kullandım Garanti bitene kadar bugün yarın diyerek güncelleme vermediler daha sonra garanti bitti deyip olayı kapattılar bu durumu yasal yollara başvurup hakkını savunanlar oldu ama ne yazık ki başvuranlar eli kolu boş geri döndüler bu durumu bu marka içinde de yaşayacağız özellikle AX 7 gibi üvey evlat muamelesi gören telefon kullanıcıları....
Güvenlik güncellemelerinden bahsediyorum ben, ColorOS 6 veya 7 için verme gibi bir zorunlulukları yok ve baktıkları tek durum cihazın özellikleri, taşıyıp taşımaması değil. Birçok noktada düşünüp pazarlanıyor ki pazarlama stratejisidir bu. AX7'de RX17 Neo gibi 2018 çıkışlı model. Alırken bunlara dikkat etmek gerekiyor. Telefonun iç özelliklerini, dış görünüşlerini düşünmek yeterli değil.

Suskun

Üyecik
Üye
Cihaz
AX7
Güvenlik güncellemelerinden bahsediyorum ben, ColorOS 6 veya 7 için verme gibi bir zorunlulukları yok ve baktıkları tek durum cihazın özellikleri, taşıyıp taşımaması değil. Birçok noktada düşünüp pazarlanıyor ki pazarlama stratejisidir bu. AX7'de RX17 Neo gibi 2018 çıkışlı model. Alırken bunlara dikkat etmek gerekiyor. Telefonun iç özelliklerini, dış görünüşlerini düşünmek yeterli değil.
ColorOS 6 veya 7 konusunda beklentim zaten yok artı telefonun 2018 çıkışlı olması o telefonun güncelleme almasını engellemiyor güncelleme almak için illa o yılın telefonuna mı sahip olmamız gerekiyor ve üstelik bir çok marka Android 10 a yavaş yavaş geçiş yaparken...