• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?
  • DİKKAT! Günün bazı saatlerinde yaşanan yoğunluklar sebebiyle kayıt onay e-postaları gönderilememektedir. Bu sebeple onay e-postası gelmemiş ise 15 dakika sonra tekrar gönderilmesini talep edin.

Yönetim Forumda son zamanlarda ortaya çıkan hoş olmayan durumlar hk.

asK

Türkiye'nin en büyük OPPO forumu
Yetkili
Kurucu
Admin
Mesajlar
1,291
Çözümler
15
Puanları
28,350
Değerli forum kullanıcıları, lafı uzatmadan direkt konuya gireceğim.

Forumda kimse OPPO'nun tarafını tutmuyor, kimse OPPO'ya tapmıyor. Adı üstünde bilgi paylaşım forumu, "Gidin OPPO alın" kampanyası sitesi değil. Hali hazırda OPPO'su olan insanların yardımlaşabileceği, "özgürce" takılabileceği bir yer.

  1. Her kullanıcı yöntem paylaşma hakkına sahiptir, doğruluğu ve yanlışlığı diğer kullanıcıların yorumlarıyla ortak bir noktada buluşarak bulunur.
    Paylaştığı yöntem herkeste çalışacak diye bir şart yok. Toz pembe hayallerde yaşamıyoruz. Yanlışını düzeltirsiniz, doğru bilgiyi sunarak. Terbiyesizlik yapıp, hakaret ederek bir yere varamazsınız. Madem hakaret edecek hakkı kendinizde görüyorsunuz, ortaya somut bir şey koyun. Oturduğunuz yerden size hizmet ulaştıran veya ulaştırmak için çabalayan birisine zerre hakaret etme hakkınız yok, ortada çaba varsa sadece olmadı diyerek fikrinizi ve tecrübenizi aktaracaksınız. Zaten birisine hakaret etme hakkınız yokken bunu yapma cürretini nereden alıyorsunuz merak ediyorum. Buradaki herkes birbiri için faydalı şeyler paylaşmaya çalışıyor. Olmadı diye ortalığı ayağa kaldırma hakkınız yok. Olmadı diye ortalığı ayağa kaldırıyorsanız, gidin olanını bulun o zaman. Bulamıyorsanız gün gelir bu insanlar da sizin için uğraşmamaya başlar. Hiçbir yerde olmayan şeyleri ilk bu forumda bizler paylaştık. O arkadaşlarımız paylaşmasaydı haberiniz bile olmacayaktı ama siz gelip çalışmadı diye o kişiye hakaret ediyorsunuz. Gün gelir o arkadaşlar değeri bilinmeyen şeylere uğraşmaya gerek yok, zaten nankörlük edecekler der ve yapmayı bırakır. O zaman o sıradan hayatınızı yaşamaya devam edersiniz, yeni şeyleri de rüyanızda görürsünüz ya da ruhunuz bile duymayacağı için bir haber olursunuz. Evet, buna nankörlük derler.
  2. Forumdaki herkes tarafsız olmak zorundadır. Kimse OPPO'ya tapmıyor, onun tarafını tutmuyor.
    OPPO mutlaka almalısınz, şöyle mükemmel telefon falan diye reklamını yaptığımız bir websitesi değil burası. Burası OPPO sahibi insanların sorunlarına çözüm arayacağı, yeni şeyler peşinde olan arkadaşların yeni şeyleri paylaşabileceği ÖZGÜR BİR ORTAM. Kimse kimseye laf edemez. Herkes kendi seviyesini, kendi terbiyesini, sınırını bilecek. İnsanları bilgisizlikle itham etmek için önce ortaya bilgi koyun, ondan sonra seviyeli tartışmaya geçin.
Taraf tutan, tapan bir kişi yok. Öyle düşünmenize neden olan mesajları olduysa sizin "doğru bildiğiniz" yanlışlarınızı düzeltmeye çalıştıkları için olmuştur. Oturduğunuz yerden ahkam kesmek yerine sizin için bir şeyler araştıran insanlara karşı azıcık saygılı olmayı öğrenin. Eğer gerçekten ciddi bir durum seziyorsanız bu konu hakkında, hakaret etmek yerine üst yönetime bildirmek zorundasınız. Burası kimsenin babasının çay ocağı falan değil.

Herhangi bir markayı kötülemek forum kurallarına zaten aykırı bir davranış. Kötü eleştiriyi kötülemek ile karıştırmayın. Forumda kötü eleştiri serbest ama kötüleme yasak. Aradaki farkı iyi anlayın.

Bugünden sonra 1 numaralı ödeviniz insanlara saygılı olmayı öğrenmek, 2 numaralı ödeviniz görevlilere saygılı olmayı öğrenmek, 3 numaralı ödeviniz ise sizin için bir şeylere çabalayan insanlara karşı saygılı olmayı öğrenmek.

Onlar size saygısızlık ettiyse yönetime şikayet edin. Siz de ona saldırıya geçmeyin.
 
Reklam
Üst