Forumdaki ranklar neler, neye göre veriliyor?

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Forumda bulunan yetkililerin rankları, üyelerin rankları ve neye göre verildikleri, kazanma şartlarını aşağıda görebilirsiniz.

Üst Yönetim Rankları
Forumda genel kararları alan, forumun yönetimine direkt etkisi olan mevki. Forumun yönetilmesi, yetkili denetimi, konu/mesaj denetimi, üye denetimi, forum yazılımı, reklam vb. konularda yetkilidir. Yetkili alımı yapar ve diğer yetkilileri denetler. Kısaca en üst düzey yetkili kişiler
  • Admin
    a.png

Forumdaki en üst düzey yetkili kişilerdir. Tüm yetkileri sınırsızdır.
  • Co-Admin
    ca.png

Admin vekilidir. Adminlerin yokluğunda en üst düzey yetkili kişi sayılırlar. Yetkileri sınırsızdır.
Yönetim Rankları
Forumdaki konuları, mesajları ve üyeleri denetleyen kişilerdir. Yetkileri belirli şartlarda sınırlıdır.
  • Yönetici
    y.png

Forumda bulunan tüm kategori ve bölümlerdeki konuları, mesajları denetleyebilir. Kullanıcıllara doğrudan uyarı verebilir. Kullanıcı profillerini denetleyebilir, şikayetleri değerlendirebilir. Forumdaki tüm kategori ve bölümlerde en yetkili kişidir. (Kategori veya bölüm gözetmeksizin her yerde konuları, mesajları denetleyebilir. Ek olarak kullanıcı profillerini de.)
  • Kategori Moderatörü
    km.png

Kategorilerdeki alt bölümler dahil bir veya daha fazla kategoride bulunan konuları veya mesajları denetleyebilir. Konu kilitler, sabitler, siler. Genellikle kategorilerdeki en yetkili kişidir. (Örneğin: İnternet kategori moderatörü, kategoride bulunan Sosyal Medya ve Servis Sağlayıcıları bölümlerinde de yetkilidir.)
  • Süper Moderatör
    sm.png

Bir veya daha fazla bölümden sorumlu kişilerdir. Kullanıcılara mesajlarından dolayı uyarı verebilir. Yetki olarak moderatörlerden farkları yoktur, sadece kıdem olarak üsttedir.
  • Moderatör
    m.png

Belirli bölümlerde konu kilitleme, taşıma, silme, mesajları denetleme vb. yetkileri olan kişilerdir. Kullanıcılara mesajlarından dolayı uyarı verebilir.
Yukarıda bulunan tüm ranklardaki kişilerde "Yetkili" rankı da bulunmaktadır.
ye.png

Yönetime aday rankı
Yönetim ekibine aday olan, yetkisi olmayan ancak forumdaki hareketleriyle yönetime geçiş yapabilecek kişilerdir.
  • Asistan
    as.png

Forumda konu açarak forumu aktif tutan, kişilere yardım eden, forum yönetimine aday kişilerdir. Yetkileri yoktur.
Yönetimden kime ulaşmalıyım?
Eğer bir konuda veya mesajda sorun olduğunu düşünüyorsanız bunu "Şikayet Et" butonuyla bildirmelisiniz. Eğer önemli ve acil bir problem ise(Yalnızca forumla ilgili sorunlar. Cihazla ilgili şeylerde yetkili kimseye soru sormayın!) ilgili bölümdeki bir Kategori Moderatörü veya Süper Moderatör'den yardım istebilirsiniz.

Forumla ilgili ciddi sorunlar için, örneğin; siteye bağlanmama, ban sorunları, bir yetkilinin hoş olmayan bir tavrı, üyelik sorunları vb. konular için Üst Yönetimden birisine, Admin veya Co-Admin'e ulaşmalısınız.

Bu rankları nasıl kazanabilirim, nereden başvuru yapabilirim?
Forumumuzda sadece Asistan rankı için başvuru yapabilirsiniz. Alımlar açıldığı zaman forumda duyurusu gereklilikleri ile birlikte duyurulacaktır. Yönetim rankları veya üst yönetim kesinlikle başvuruyla, parayla vs. alınmamaktadır.

Üye Rankları
Foruma üye olan her kişinin forumdaki hareketleriyle kazanabileceği ranklardır.
  • Aktif Üye
    au.png

Forumda toplamda 100 mesajı geçen kişiler Aktif Üye olurlar. Bu rankın avantajı, kullanıcı adınızın hemen altında bulunan "Özel Kullanıcı Başlığı"nı dilediği gibi kurallar çerçevesinde bir yazı ile değiştirebilir.
  • Üye
    u.png

Foruma ilk üye olduğunuzda aldığınız rank.
Kullanıcı başlıkları Aktif Üye olmayan kişiler için mesaj sayısına bağlı olarak değişmektedir:

Konu hakkında merak ettiklerinizi bu konu altında sorabilirsiniz.

Faydalı konular: