Yardım Fotoğrafların, çekilenden farklı şekilde (dik-yatay) yüklenmesi problemi

Zenit

Taze Üye
Üye
Cihaz
A91
Merhabalar. Konu açmadan önce birçok sitede sorunumu araştırdım ancak bir çözüm bulamadım. Benzer şekilde bir konu açılıp açılmadığını sorgulamadım ancak göremedim.

İşim gereği devamlı olarak A4 boyutunda evrakların fotoğraflarını çekiyorum. DİK olarak çektiğim fotoğraflar, bilgisayara yüklenince de DİK olarak gözüküyor. Ancak çalıştığım kurumun sitesine yüklediğimde fotoğraflar YATAY şekilde yükleniyor. Fotoğraflar bilgisayarda zaten dik olarak gözüktüğü için herhangi bir yön değiştirmesi yapmıyorum. Ama sisteme yatay yükleneceğini bildiğim için, 1-2 tane fotoğraflar olunca paintte açıp farklı kaydet yapıp o şekilde sisteme yüklüyorum. Ancak gün geliyor 100 üzerinde fotoğraf oluyor ve bunları tek tek paintte açıp farklı kaydet vb. işlemi yapmak çok uzun sürüyor. Bu arada çalıştığım kurumun sistemi, fotoğraflar için otomatik olarak döndürme, boyutlandırma vb. işlem yapmıyor. Biz ne yüklüyorsak o.

Oppo A91 model telefon kullanılıyorum. 2 haftadır kullanıyorum, detaylı olarak işlevsel fonksiyonlarını bilmiyorum. Dik olarak çektiğim fotoğrafların aynı şekilde sisteme yüklenmesi için ne yapmam gerekiyor?

Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.