Google asistan sesle açılmıyor

turklucky

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
Arkadaşlar Google asistanı oppo reno z telefonuma kurdum fakat sesle komut vererek açamıyorum. Ok Google veya hey Google dediğimde açılmıyor. İzinleri kontrol ettim sıkıntı yok. Neden acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

eurobaz

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Arkadaşlar Google asistanı oppo reno z telefonuma kurdum fakat sesle komut vererek açamıyorum. Ok Google veya hey Google dediğimde açılmıyor. İzinleri kontrol ettim sıkıntı yok. Neden acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
Reis telefon dilini İngilizceye çevir. Google a gir asistan ayarlarında 1.dil ingilizce 2.dil Türkçe yap. Sonra sesini tanıt. Telefonu Türkçe'ye geri çevir oluyor

Upvote 0

turklucky

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno Z
Reis telefon dilini İngilizceye çevir. Google a gir asistan ayarlarında 1.dil ingilizce 2.dil Türkçe yap. Sonra sesini tanıt. Telefonu Türkçe'ye geri çevir oluyor
Evet oldu. Fakat ilk başta ingilizce cevaplıyor. Sonra Türkçe sorduğumda Türkçe cevaplıyor. Neden Türkçe ile birebir uyumlu değil acaba? Ama oldu teşekkürler

Upvote 0

gokay

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Merhaba. OK Google sesli komutu Google uygulaması açıkken çalışıyor. Ana ekranda iken ya da kilit ekranındayken çalışmıyor. Voice match aktif fakat bende ses modelini tanıt diye bir yer yok. Sesimi tanıtamıyorum. Cihaz reno 3 pro

Upvote 0