• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

GTA 5 etkisi: Epic Games için inanılmaz artış

sharK

İrem
Yetkili
Moderatör
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
718
En iyi cevaplar
3
Puanları
3,350
Cihaz
Reno 2Z
epic-games-kullanici-sayisi-konusunda-son-derece-mutlu-1.jpg


Aylık kullanıcı sayısı hakkında konuşan yapım ve geliştirme şirketi, aylık 61 milyon kullanıcıya hizmet verdiğini duyurdu. Elbette bu başarının aslan payı GTA 5’e ait. Zira bu yapıma duyulan ilgi, başka oyunların da ücretsiz olmasını sağladı.


Civilization VI; Ark: Survival Evolved ve Borderlands: The Handsome Collection gibi oyunların ücretsiz olması, Epic Games Store’un popülerlik seviyesini iyice yükseltti.

Bu şirkette genel müdürlük görevini üstlenen Steve Allison, bu konu hakkında şunları söyledi:

“Planladığımız promosyon çalışması büyük bir başarı ile sonuçlandı. Elde edilen sonuçlar beklentimizi aştı. Bu yıl büyüme konusunda tarihi bir hız eşliğinde ilerliyoruz. Şimdiye kadar aynı anda en fazla 13 milyon kullanıcıya birden ev sahipliği yaptık.”

Son olarak Epic Games Store’un yapımcıların ve dağıtımcıların elde ettiği gelirlerden yüzde 12 oranında bir kesinti yaptığını belirtelim. Steam ise bu konuda yüzde 20 ila yüzde 30 oranında bir kesinti yapmayı tercih ediyor.

Kaynak
 
Reklam

Son mesajlar

Üst