Hava durumu sorunu

Alibey2662

Üyecik
Üye
Cihaz
A5 2020
Arkadaşlar oppo a5 2020 kullanıyorum hava durumu yanlış yer gösteriyor verileri temizledim telefonu sıfırladım çözüm olmadı bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Bu sorunu bir yakınım da yaşamaktaydı, ilginç bir şekilde sanırım ya sadece wifi ile bağlı olduğunda ya da sadece mobil veri ile bağlı olduğunda bu sorun yaşanıyordu. Birebir ilgilensem de maalesef bir çözümünü bulamadım.

Başka bir şeyden bahsediyorsanız beni bilgilendirin, gerekli araştırmayı yapayım :)

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar oppo a5 2020 kullanıyorum hava durumu yanlış yer gösteriyor verileri temizledim telefonu sıfırladım çözüm olmadı bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum

Konumunuzu elinizle seçseniz bile başka yer gösterebilir. Mesela ben Gebze konumunu elimle seçtim fakat konumu açınca bana en yakın olan yeri gösteriyor. Sağa tarafa kaydırınca elimle seçtiğim konumu gösteriyor. Şuanlık konum ile elinizle seçim yaptığınız il arasında farklılık olabilir. Şehir merkezini baz alıyor, şuan ki konumunuz ise daha doğru sonuç verecektir
Mesajlar birleştirildi:

Ekli dosyalara bakın. Elimle gebze konumunu seçtim, fakat konumu açınca bana en yakın olan köyün konumunu veriyor :) buradan bi 10 dakikalık mesafe, gebze ise şuanki konumuma 20 dk falan :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-04-14-22-53-51.png
    Screenshot_2020-06-04-14-22-53-51.png
    139.3 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2020-06-04-14-22-55-65.png
    Screenshot_2020-06-04-14-22-55-65.png
    142.1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Upvote 0

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z
Konumunuzu elinizle seçseniz bile başka yer gösterebilir. Mesela ben Gebze konumunu elimle seçtim fakat konumu açınca bana en yakın olan yeri gösteriyor. Sağa tarafa kaydırınca elimle seçtiğim konumu gösteriyor. Şuanlık konum ile elinizle seçim yaptığınız il arasında farklılık olabilir. Şehir merkezini baz alıyor, şuan ki konumunuz ise daha doğru sonuç verecektir
Mesajlar birleştirildi:

Ekli dosyalara bakın. Elimle gebze konumunu seçtim, fakat konumu açınca bana en yakın olan köyün konumunu veriyor :) buradan bi 10 dakikalık mesafe, gebze ise şuanki konumuma 20 dk falan :)
Aynen bende Kırklareli Merkez seçtim otomatik konum en yakındaki köyü gösteriyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-04-15-37-24-04.png
    Screenshot_2020-06-04-15-37-24-04.png
    135.4 KB · Görüntüleme: 11
Upvote 0

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Mesajlar birleştirildi:

Mutlukent :D
Ben sadece olduğum konumu görüyorken yanlışlıkla hava durumunda konumu paylaş dediğim için ikinci bir konum daha eklendi telefonu ilk aldığımda çözümünü bulmuştum deneyerek ama şuan bulamadım.
Yine deneyeceğim eğer bulursam paylaşırım.

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Mutlukent :D
Ben sadece olduğum konumu görüyorken yanlışlıkla hava durumunda konumu paylaş dediğim için ikinci bir konum daha eklendi telefonu ilk aldığımda çözümünü bulmuştum deneyerek ama şuan bulamadım.
Yine deneyeceğim eğer bulursam paylaşırım.

evet mutlukent :) dediğinizi pek anlayamadım ama, 2. olarak eklenen konumumu silmek istiyorsunuz?

Upvote 0

Alibey2662

Üyecik
Üye
Cihaz
A5 2020
Bu sorunu bir yakınım da yaşamaktaydı, ilginç bir şekilde sanırım ya sadece wifi ile bağlı olduğunda ya da sadece mobil veri ile bağlı olduğunda bu sorun yaşanıyordu. Birebir ilgilensem de maalesef bir çözümünü bulamadım.

Başka bir şeyden bahsediyorsanız beni bilgilendirin, gerekli araştırmayı yapayım :)
Wifi ile de mobil veri ile de aynı ben ilçe de oturuyorum konum bana en yakın köyü gösteriyor el ile ilçeyi seçiyorum widgette bana yakın köyü gösteriyor sürekli
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

El ile bulunduğum yeri seçiyorum ama widgette bana en yakın köyü gösteriyor malesef

Upvote 0