• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Tartışma Hindistan Ayrıcalığı

Homeros

Saygıdeğer Üye
Üye
Mesajlar
52
Puanları
50
Cihaz
A9 2020
Uzun süredir aklımda olan bir konuyu sizlerle de tartışmak istiyorum. Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi bir çok özellikte, her yenilikte, güncellemelerde vs. Hindistan'ın önceden elde edişi ve kullanmaya başlayışı hatta ilk orada test edilmesi durumu var. Bu elbette Oppo'nun Hindistan'da daha yerleşmiş bir firma haline gelmesiyle açıklanabilir Avrupa ve Türkiye'de daha toy olduğunu da varsayarsak. Siz Avrupa ülkelerindeki Türkiye dahil Oppo kullanıcılarının bu ayrıcalıklara sahip olma süresi hakkında ne düşünüyorsunuz? Süreç oldukça yavaş mı ilerliyor yoksa her şeyin en iyi şekilde hayata geçmesi için böyle olması normal mi? Görüşlerinizi okumak isterim.
 
Reklam

asK

Forum Kurucusu
Forum Ekibi
Admin
Mesajlar
1,330
Çözümler
20
Puanları
28,350
Oyun firmaları bile (çoğunlukla mobil oyun şirketleri) oyunlarını ilk olarak Hindistan gibi ülkelerde sunar. Sebebi ise reklam bütçesi düşük ve uygun, kullanıcı sayısı oldukça fazla, kullanıcı tipleri ise diğer ülkelere bir miktar benzer. Bu sebepler ve diğer sebeplerden ötürü böyle bir yol izlenir genellikle. Ben OPPO'nun da bu yolu izlediğini düşünüyorum. Ha tabiki Hindistan'da daha yerleşik olması, Asyalı bir firma olması gibi etkenler de mümkün. Yavaşlık ise tamamen firmanın hatası, bu kadar yavaş olunmamalı. Evet, Android ekosisteminin güncellemesi hep böyle ama bu kadar da ertelenmemeli. Benim görüşlerim bunlar, diğer arkadaşların da görüşlerini ben de merak etmekteyim.
 

Eakc

Taze Üye
Üye
Mesajlar
8
Puanları
0
Güncelleme kısmını bir tarafa koymak gerekirse, kendi telefonum (Ax7) hakkında şunu söylemek istiyorum ki Hindistan versiyonuna göre ilginç bir şekilde bazı özellikleri kıstıklarını görüyorum: Ekran kaydı, ekran paylaşımı (screen mirroring), tema mağazası gibi. Açıkçası bu durum bana çok anlamsız geliyor. Siz global satışları olan bir üretici olsanız bu şekilde davranır mısınız?

Bazı markalar kendi ülkelerine özel kombinasyonlara (ram+depolama) sahip telefonlar üretebiliyor. Bu anlaşılabilir belki ama özellik düşürmek nedir arkadaş? En basitinden şu tema mağazası işini anlayabilmiş değilim. Umarım aşarlar bu durumları.

Belki arkadaşın da dediği gibi Hindistan da daha eski oldukları içindir. Avrupa'da sistemi tam anlamıyla oturttuklarında işler değişir belki, kim bilir.
 

oppocum

Yazar Üye
Üye
Mesajlar
97
Puanları
50
Evet bunu bende çok merak ediyorum sanki çin malı değilde hindistan malı gibi .
 

Sergüzeşt

Aktif Üye
Banlandı
Mesajlar
139
Puanları
150
Herşeyin bir açıklaması olabilir. Ama bende özellik kısma gibi saçma şeylerden nefret ediyorum. Marka vermek gerekirse Samsung,Apple,LG,Sony gibi markalar her ülkeye %99 aynı özelliklerle telefon çıkarırlar. Güney korede ki samsung kullanıcısı ile Türkiye deki samsung kullanıcısı %99 aynı özellikleri kullanır. Ama gel gelelim ki Çin menşei Firmalar Çin'e,Hindistan'a bonkör, Avrupaya cimri. Bunun inanın bana mantıklı bir açıklaması yok. Daha önceki Xiaomi marka telefon kullandım ve bu durum beni telefondan etti. (Örnek verecek olursam yüz tanıma için Hindistan bölgesini açman gerekiyor.) Oppo'da daha rastlamadım bir farka. İnşallah böylede birşey olmazda. Gerçeği söylemek gerekirse Xiaomi'nin,Oppo'nun,Huawei'in avrupa pazarında yemeleri gereken 100 fırın ekmek var. Umarım bir an önce yerler.
 
Üst