Hızlı arama

gulnihalcevik

Taze Üye
Üye
Şimdiye kadar kullandığım tüm telefonlarda, en cok aradığım 4-5 kisiyi dogrudan arama widget i ile masaüstüne eklerim.
Ayni widgeti masaüstüne tekrar tekrar sürükleyip, her seferinde farklı bir kişi atayarak, ana sayfamda 4-5 hizli arama butonum olurdu. Birisi sol üstte, biri sol en altta vs şeklinde.
Böylece masaüstündeki resme/widget e tiklamamla o kişi aranirdi.

10 yıldır bu uygulamayı her telefonumda kullandim. Cok ucuz telefon modellerinde de, eski model telefonlarda da.

Şimdi oppo ax7 aldım.
Böyle bir şey yok. Hızlı arama yok.
Telefonda widget yok. 

Google Play'den uygulama indirip çözmek istedim.
50 den fazla uygulama indirdim. 
Bir widgeti tek bir kez masaüstüne alabiliyorum. Yani sadece 1 kisiyi atayabiliyorum.
Ayni programi baska model telefona indirince program, widget e sinirsiz kez masaustune atiyor. Bircok hızlı arama butonum oluyor böylece. Ama oppo yapmıyor.

Bu yuzden hic sevmedim telefonu, aldığıma pişman oldum.

Daha bir çok eksiklik var. 
İmleç i yürütmek diger telefonlara kıyasla cok zor.

yardimciturk

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Kişi widgeti sorunu hala devam ediyor sanırım??
Var mı bunun bir çözümü :(

gulnihalcevik

Taze Üye
Üye
Kişiyi sık kullanılanlar listesine ekliyorsunuz. Kişiyi listenin en yukarısına taşıyorsunuz.
Sonra Ana ekrana dönüp arama butonuna uzun basıyorsunuz, sık kullanılanlar listesinin en üstündekiler görülmeye başlıyor onu ana ekrana sürüklüyorsunuz. sadece 3 kişi göründüğü için daha fazla kişi eklemek için kişiyi sık kullanılanlarda yukarı taşımanız gerekiyor

Ksk61

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
WhatsApp vs. uygulamalar içinde arkadaşın dediği şekilde widget oluşturabilirsiniz. Kolay gelsin.