• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Tartışma iPhone 13 almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?

Enestr571

Forum Moderatörü
Forum Ekibi
Moderatör
Mesajlar
592
Çözümler
5
Puanları
3,350
Cihaz
A15
Merakla beklenen iPhone 13 serisi dün gece tanıtıldı. Peki yeni bir Apple telefon almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? İşte cevabı...

1631723362259.png


Merakla beklenen iPhone 13 serisi, 14 Eylül‘de düzenlenen Apple etkinliğinde tanıtıldı. Oldukça yoğun ilgi gören telefonlar, sahip oldukları yeteneklerle adeta gövde gösterisi yaptı. Ancak dikkat çeken tek şey yeni iPhone‘ların sahip olduğu özellikler olmadı.

Genellikle performansıyla olduğu kadar fiyatıyla da konuşulan Apple, sık sık pahalı kelimesiyle aynı cümlede kullanılıyor. Bu duruma karşılık olarak yerel fiyatlandırmalar üzerinde çalışan şirket, ne yazık ki artan kur ve vergiler nedeniyle bunu da sağlayamıyor. Son yapılan araştırma, insanların yeni iPhone 13‘lerden birini almak için ne kadar çalışması gerektiğini ortaya çıkardı.

iPhone 13 almak için en çok çalışılması gereken ülke Türkiye​

Genellikle tüketicilere yönelik anketleriyle tanıdığımız Picodi, yeni bir araştırma yaptı. Şirket, yeni bir iPhone satın almak için kaç gün çalışmak gerektiğini açıkladı. 128 GB depolama alanına sahip bir iPhone 13 Pro‘yu baz alan Picodi, telefonun fiyatlarını ve çeşitli ülkelerdeki ortalama gelirlerini karşılaştırdı. Ne yazık ki yapılan çalışma sonucunda Türkiye birinci oldu.

iPhone 13 almak için kaç gün çalışmak gerekiyor

Türkiye’de iPhone 13 Pro‘nun resmi satış fiyatına baktığımızda 15.990 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizdeki ortalama gelir se ise 3.629 TL. Bu da ortalama bir Türkün iPhone 13 Pro alabilmesi için 92,5 gün çalışması gerektiği anlamına geliyor. Bu senaryoda telefonu almak isteyen kişinin başka hiçbir harcama yapmadan telefon için para biriktirmesi gerekiyor.

İkinci ve üçüncü en kötü sonuçlar ise sırasıyla 90,2 ve 79,2 gün Filipinler ve Brezilya’ya ait. Listenin sonlarına indiğimizde ise tablo gittikçe şaşırtıyor. Ortalama maaş alan bir İsviçreli, yeni iPhone modellerine sadece 4,4 günde erişebiliyor. Onun hemen ardından 5,9 gün ile Amerika ve 6,4 gün ile Avustralya yer alıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? iPhone 13 serisinin fiyatı sizce yüksek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak:shiftdelete.net
 
Reklam
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst