• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Karanlık modu içeren Android Auto yeni arayüz, bugünden itibaren yayına giriyor

Luxis

Taze Üye
Üye
Mesajlar
6
Puanları
0
Karanlıkta sürme
Geçtiğimiz ay Google’ın IO 2019’unda yayınlanan arama devi aracına bağlı Android Auto platformu için yenilenen bir arayüz, Android Police tarafından bildirildiği gibi bugünden itibaren kullanıcılara yayılmaya başladı.

Google’ın orijinal duyurularına göre, en yeni Android Auto sürümü "daha hızlı bir şekilde yola çıkmanıza yardımcı olacak, bir bakışta daha yararlı bilgiler gösterecek ve sürüş sırasında genel görevleri basitleştirecek şekilde" oluşturulmuştur.


Değişimlerden geçmek
Sizi daha hızlı bir şekilde daha hızlı kullanabilmeniz için Android Auto, artık aracınızı açtığınızda otomatik olarak medyanızı oynatmaya devam edecek ve seçtiğiniz navigasyon uygulamasını derhal başlatacak. Buradan kullanıcılar önerilen bir hedefe dokunabilir veya sesli komut verebilir.

Android Auto'nun gezinti çubuğu da basitleştirilmiştir, yani kullanıcılar uygulamaları aynı şekilde daha az dokunuşla kontrol edebilmeli, aynı zamanda medyayı kontrol edebilme, gelen aramaları alabilmeli ve aynı ekrandan yol tariflerini alabilmelidir.Android Auto'nun arayüzünün yenilenmesinin belki de en heyecan verici yönü, geceleri sürüşü gözler üzerinde kolaylaştırmayı gerektiren yeni bir karanlık modun eklenmesi. Google, yeni koyu temanın, fontları okunması kolay ve daha iyi görünürlük için daha renkli vurgular ile tamamlandığını söylüyor.

Ek olarak, yeni Android Otomatik Kullanıcı Arayüzünün, güncellenmiş bir bildirim merkezi sayesinde aramaları, mesajları ve uyarıları yönetmeyi kolaylaştırdığı söylenir ve ayrıca daha geniş ekranlar hakkında daha fazla bilgi gösterecek şekilde optimize edilmiştir. Aşağıdaki videoda kendiniz için yeni görünümlü Android Auto arayüzünü inceleyebilirsiniz.


KAYNAK: SANALYER
 
Reklam
Üst