• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?
  • Ciğerlerimiz yandı: Güzel ülkemizin birçok ilinde çıkan yangınlar hepimizi derinden üzdü. OPPO Forum olarak önümüzdeki hafta elde edeceğimiz tüm reklam gelirlerimizi TEMA Vakfı'na ağaç dikimi için bağışlayacağız.
  • DUYURU: Forum ekibine yeni Moderatörler arıyoruz! Hemen başvurun!

Netflix görüntü kalitesiyle ilgili yeni karar alıyor!

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Mesajlar
316
Puanları
350
Cihaz
Reno 2Z
1589487928812.png

Corona virüsü salgını sebebiyle birçok insan evde daha fazla vakit geçiriyor. Haliyle Netflix ve benzeri platformlara da olan ilgi artmış durumda. Geçen aylarda internet bağlantılarında yaşanan sorun sebebiyle Netflix görüntü kalitesini düşüreceğini açıkladı. Bu kararın internete fazla yüklenme yapılmaması için verildiği eklenmişti. İşte bu kararın ardından dünyanın yavaş yavaş normalleşme sürecine girmesiyle Netflix görüntü kalitesi ile ilgili yeni kararını verdi.
Netflix görüntü kalitesi kademeli olarak artacak
Popüler platformun verdiği karar ile birlikte artık görüntü kalitesi düşürülmeyecek aksine kademeli olarak eski haline geri çekilecek. Hatta bazı Avrupa ülkelerindeki Netflix içerikleri yavaş yavaş normal HD kalitesine dönmeye başladı.

Mart ayında başlayan görüntü kalitesini düşürme furyasına Netflix’in dışında YouTube ve Amazon gibi Avrupa’da çok popüler olan servisler aşırı yüklenmeden dolayı katılmıştı.

Söz konusu platformlar görüntü kalitesini düşürme kararı vermişti. Corona virüsü sebebiyle görüntü kalitesini düşüren bu platformlar, salgının etkisini biraz olsun azaltmasıyla birlikte normal akışlarına dönmeye başladı.

1589488002505.png
Netflix görüntü kaliteleri ile ilgili verdiği karar ile birlikte artık kullanıcılar HD kalitesinde dizileri ve filmleri izleyebilecek. Yayımlanan rapora göre şu an için, Danimarka, Norveç, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki Netflix kullanıcıları, 15 Mb/s hıza kadar 4K HDR ve HD görüntü kalitelerinde içerikleri izleyebilecek.

Bunun yanında akıllardaki Netflix görüntü kalitesi ne zaman artacak? Sorunusunun maalesef henüz net bir cevabı yok. Yine de kademeli olarak ülkelerde bu özelliğin açılacağı söyleniyor.


KAYNAK
 
Reklam
Üst