Netflix'in Android uygulamasına yeni özellik

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Netflix.png

Netflix, kullanıcıların izlediği bir içeriğin oynatma hızını değiştirmesine olanak sağlayan yeni bir özelliği Android kullanıcıları için sunmaya başladı. Netflix, işbu yeni özelliği, kademeli olarak tüm Android kullanıcılarına sunacağını haber etti.​
Özellikle dört arklı hız seçeneği göze çarpıyor. 0.5x, 0.75x, 1x, 1.25x ve 1.5x ile karşımıza çıkan oynatma hızları, bir içerik izlenirken manuel olarak ayarlanabilir bir şekilde karşımıza çıkıyor.​

Kaynak:

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Bir insan neden hızlı veya yavaş oynatarak dizi/film izler ki? Keşke şu HD sorununu çözseler artık :(

platenwas

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Bir insan neden hızlı veya yavaş oynatarak dizi/film izler ki? Keşke şu HD sorununu çözseler artık :(
Katılıyorum, 4K olan paketimde 720p zor izliyorum hesap ayarlarından da en full çözünürlükte televizyonda 4K ama görüntü hiçbir zaman sabit değil. Netflix supportun verdiği cevap da içler acısı "ontornotonoz yovoş." 50mbps internet kullanıyorum daha ne olsun kardeşim

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Katılıyorum, 4K olan paketimde 720p zor izliyorum hesap ayarlarından da en full çözünürlükte televizyonda 4K ama görüntü hiçbir zaman sabit değil. Netflix supportun verdiği cevap da içler acısı "ontornotonoz yovoş." 50mbps internet kullanıyorum daha ne olsun kardeşim
4K bir film veya dizi izlemek için 50 mbps internet paket olarak iyi olsada yinede yetersiz. Youtube HTTP2 teknolojisi kullanıyor. 1080p'lik videoları 7 mbps civarındaki bir internet hızı ile izleyebiliyorsunuz. Ayrıca şunu söylemekte fayda var. YouTube çoğu videonun bitrate ayarını upload edildikten sonra düşürüyor. Bitrate düşmesi kaliteyi her türlü etkiliyor ancak kullanacağınız internet hızı daha az oluyor. Netflix HTTP2 teknolojisi kullanmıyor bu sebepten ötürü sunucu yoğunluğu vs. işin içine giriyor. Modem ise önemli bir rol oynuyor. 2.4 Ghz modemler uzakta olduğunda internet hızında gözle görülebilir bir düşüş yaşanıyor. Benim 100 Mbps'lik internetim var. Kablolu bağlantı ile 87 Mbps'e kadar çıkıyor. Buna rağmen Netflix'te 4K'da küçük takılmalar oluyor. Sunucu optimizasyonuda fazlasıyla önemlidir. Eğer televizyon Wi-Fi ile bağlantı çekiyorsa ara sıra düşüşler yaşanmasıda bu durumu etkiliyor.