• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

OnePlus Concept One tanıtıldı! İşte özellikleri

creative

Üyecik
Üye
Mesajlar
34
Puanları
50
Akıllı telefon üreticileri CES etkinliğinde konsept modellerini tanıtmaya devam ediyor. Bir süredir hakkında çıkan iddialar ile gündeme gelen OnePlus, ConceptOne modelini CES 2020 etkinliğinde tanıttı.

OnePlus Concept One, ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başardı
Üreticiler, CES gibi fuarlarda marifetlerini gösterebilmek için seri üretime geçmeyi düşünmedikleri teknolojileri de tanıtıyor. Bu sebepten dolayı konsept ürünlerin birçoğu gerçek hayatta karşımıza çıkmıyor.
OnePlus, diğer şirketlerin aksine ileride kullanılabilecek bir teknolojiyle gündeme geldi. Geçtiğimiz ay CES 2020 etkinliğine katılacağını duyuran şirket birkaç gün önce görünmez kameralı telefon olarak tabir edilen modelinin duyurusunu yapmıştı.OnePlus, lüks otellerde ve uçaklarda karşımıza çıkan teknolojiyi kamera modülünde kullanılacak. OnePlus Concept One modelinde elektrokromik cam olarak bilinen ve renk değiştirebilen bir teknoloji kullanılıyor. Bu teknoloji ışık geçirgenliğinin de kontrol edilebilmesini sağlıyor.

OnePlus 7T Pro 5G McLaren Edtion modelinin gelişmiş versiyonu olarak tasarlanan modelde kullanılan teknoloji, ND filtresi olarak da kullanılabiliyor. Şirket, camların ND8 değerine kadar ulaşabildiğini iddia ediyor. Bahsedilen özellik, uzun pozlama gibi durumlarda diğer telefonlara göre avantaj sağlayacaktır.

Kullanılan teknolojinin opaklıktan saydamlığa geçme süresi sadece 0.7 saniye. En hızlı sistemlerden biri olduğunu belirten şirket, bulunabilecek en şeffaf elektrokromik cam teknolojisini kullandıklarını ve bu teknolojinin kameraya herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını açıkladı.

Samsung, Apple, Huawei gibi şirketlerin kameralarını gizlemek için bu teknolojiyi kullanması birçok kullanıcının tercih nedenleri arasına girebilir. Özellikle Samsung tarafında kameraların oluşturduğu görüntü kirliliği elektrokromik cam ile giderilirse daha şık telefon modelleri kullanabiliriz.

Kaynak: OnePlus Concept One tanıtıldı! İşte özellikleri - ShiftDelete.Net
 
Reklam
Üst