OPPO A5 2020 için ColorOS7 güncellemesi ne zaman gelecek?

scotiflag

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Arkadaşlar öncelikle merhaba foruma yeni katıldım daha öncesinde forumları okuyordum fakat üye değildim ben de herkes gibi coloros7 güncellemesini yaklaşık 4 aydır bekliyorum yazmadığım OPPO resmi sayfası kalmadı lakin bir cevap alamadım telefonumun modeli OPPO A5 2020, ColorOs7 bu modele ne zaman gelir net bir bilgisi olan var mı?

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Net bir bilgim olmadan, Reno serisindeki güncelleme takvimini göz önüne alarak söylemek gerekirse Eylül 15'ten önce başlamaz. IMEI numaranıza göre Ekim 15'e kadar almış olursunuz.
Tabii, bu arada xiaomi, Samsung (üst segment cihazları) Android 11'e geçmiş olur.

scotiflag

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Ama OPPO twitter resmi sayfası temmuz en geç ağustosta alırsınız demişti
OPPO Türkiye olsun OPPO care global olsun aynı cevabı vermişti

W

wittroc

Guest
Temmuz ayında dağıtım başlanacak ve Eylül ayına kadar tamamlanacak.

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ama OPPO twitter resmi sayfası temmuz en geç ağustosta alırsınız demişti
OPPO Türkiye olsun OPPO care global olsun aynı cevabı vermişti

Bildiğim kadarıyla Temmuz (Reno - Reno 2)
Ağustos içinde Reno 2Z güncellemeleri ile Reno serisi tamamlanacak, Eylül başında da A5 2020- A9 2020 güncellemeleri yayınlanarak tüm ürün gamının güncellemeleri tamamlanacaktı.

Sizin söylediğiniz gibi verdikleri cevap üzerinden gidersek, şu anda güncelleme almamış olan Reno ve Reno 2Z cihazlar var. Bu hızla A serisinin güncelleme takvimi Eylül ayından önce başlamaz diye basit bir mantık yürütebiliriz.
Ama markanın farklı bir operasyonel planı vardır. Ağustos sonuna doğru tüm cihazlar icin güncellemeleri serbest bırakır o baska bir konu ama şu an çok mümkün görünmüyor.

acunulus

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
An itibariyle OPPO A5 2020 ye güncellleme geldi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-15-14-20-31-28.png
    Screenshot_2020-07-15-14-20-31-28.png
    178.1 KB · Görüntüleme: 18