Yardım OPPO A55 vs Huawei Mate 20 Lite

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
Oppo A55'den Huawei Mate 20 Lite'a geçmeyi düşünüyorum. Kullandığım şu anki cihaz çok kötü PUBG Mobile bile oynatmıyor sizce geçmeli miyim?

1. PUBG Mobile rahat bir şekilde oynayabilir miyim?
2. HD grafik destekliyor mu?
4. Oyunlarda ısınma, kasma vs yaşar mıyım?
5. Telefonun Android sürümü iyi mi?
6. İşlemcisi iyi mi?

Kafamda bu sorular var, yanıtlayabilirseniz çok sevinirim. Yeni bir cihaz almıyorum kullanan birisi ile değiş-tokuş yapacağım!

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Oppo A55'den Huawei Mate 20 Lite'a geçmeyi düşünüyorum. Kullandığım şu anki cihaz çok kötü PUBG Mobile bile oynatmıyor sizce geçmeli miyim?

1. PUBG Mobile rahat bir şekilde oynayabilir miyim?
2. HD grafik destekliyor mu?
4. Oyunlarda ısınma, kasma vs yaşar mıyım?
5. Telefonun Android sürümü iyi mi?
6. İşlemcisi iyi mi?

Kafamda bu sorular var, yanıtlayabilirseniz çok sevinirim. Yeni bir cihaz almıyorum kullanan birisi ile değiş-tokuş yapacağım!
Bu kıyası bazı karşılaştırma sitelerinden yapabilirsiniz.

Upvote 0

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
Bu kıyası bazı karşılaştırma sitelerinden yapabilirsiniz.
Sonuç bu çıktı. Sizce mantıklı mı?
Screenshot_2022-06-22-11-19-17-06_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Upvote 0

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
Herşeyden önce siz güncelleme beklentisi dolasıyla şikayetçisiniz kaldı ki Huawei ise playstore desteği yok bu sizin için sorun ise başta bu mğmkün olmaz.
Neden mantıklı olmasın karşılaştırmayı incelerseniz anlarsınız.
Huawei'nin yeni telefonlarında yok Google Play desteği, eski telefonlarında var uygulama mevcut. Android güncelleme konusu artık umrumda değil.

Önemli olan PUBG Mobile rahat oynayabilmek, Huawei Mate 20 Lite Android 8 ile geliyor ama bekletmeden direk android 10'a yükseltilmiş. Android 11 dağıtalı çok oldu ama belki getirebilirler diye düşünüyorum.

Bazı özellikleri çok iyi fakat bazı birkaç eksiklikleri var ama mecbur geçmek zorundayım. Yeni bir cihaz şuan alamam. Eğer bu cihazla devam edersem oyun oynadığım için bu cihazın bataryası mahvolur. Eski Turkcell T80'da yaşadım bu durumu. Bataryayı arayıp çok zor bulmuştuk. :)

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Huawei'nin yeni telefonlarında yok Google Play desteği, eski telefonlarında var uygulama mevcut. Android güncelleme konusu artık umrumda değil.

Önemli olan PUBG Mobile rahat oynayabilmek, Huawei Mate 20 Lite Android 8 ile geliyor ama bekletmeden direk android 10'a yükseltilmiş. Android 11 dağıtalı çok oldu ama belki getirebilirler diye düşünüyorum.

Bazı özellikleri çok iyi fakat bazı birkaç eksiklikleri var ama mecbur geçmek zorundayım. Yeni bir cihaz şuan alamam. Eğer bu cihazla devam edersem oyun oynadığım için bu cihazın bataryası mahvolur. Eski Turkcell T80'da yaşadım bu durumu. Bataryayı arayıp çok zor bulmuştuk. :)
Zaten kararınızı vermişsniz sormanız tercihleri karşılaştırmanız bile gerek yokmuş.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Upvote 0

OPPO Türkiye

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Cihaz
Diğer
Android değil ,EMUI kullanıyor android işletim sistemi kullanmıyor Huawei dikkatten kaçmasın yalnız kendi sistem güncellemesinden söz ediyor android 12 den değil yada android 11 değil.
Bu sorun değil se sorun yok demektir
İyice araştırdım ''Huawei eski telefonlarda Google desteği'' bulunanları güncelleme yapsak bile kaldırmayacakmış. Sorunsuz şekilde kullanabilirler diyor.

Upvote 0