Oppo A9 2020 DNS sorunu

Kasmen

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Arkadaşlar A9 2020 kullanıyorum sistem DNS ayarlarindan kapaliyi secmeme rağmen ping& net uygulamasiyla DNS sorgulama yaptığımda operatörün DNS adresleri yanında google DNS otomatik sistem DNS si olarak gorunuyo ben bunu duzeltemedim google DNS iptal edilmiyor nasıl yapicaz bu işlemi bilen varsa aydınlatsın lutfen sadece operatörün DNS adreslerini kullansın istiyorum ve bunu programsız yapmak istiyorum DNS programları falan işime yaramaz istemiyorum sistemden değişmez mi

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Program ile alakalı olabilir. Bende denediğimde böyle gözüküyor ama ona rağmen TürkTelekom DNS'i kullanıyorum. Şunu eklemek istiyorum. IP adresinizin DNS'i bellidir. Büyük ihtimalle IPv4'ü taratıyorsunuz. Bu yüzden hiçbir sonuç alamazsınız.

Upvote 0

Kasmen

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Program ile alakalı olabilir. Bende denediğimde böyle gözüküyor ama ona rağmen TürkTelekom DNS'i kullanıyorum. Şunu eklemek istiyorum. IP adresinizin DNS'i bellidir. Büyük ihtimalle IPv4'ü taratıyorsunuz. Bu yüzden hiçbir sonuç alamazsınız.
Mesajlar birleştirildi:

Cevabınız için teşekkürler browser üzerinden DNS sorgulattigimda kullandığım vpn üzerinde sistem dns otomatik ekleniyor ve Google DNS sisteme dahil gorunuyo ilginçtir note 4 telefonda aynı programda böyle olmuyor acaba android 9 ile alakalimi
Mesajlar birleştirildi:

Cevabınız için teşekkürler browser üzerinden DNS sorgulattigimda kullandığım da da aynı gorunuyo vpn üzerinde sistem dns otomatik ekleniyor ve Google DNS sisteme dahil gorunuyo ilginçtir note 4 telefonda aynı programda böyle olmuyor acaba android 9 ile alakali olabilir mi

Son düzenleme:
Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Mesajlar birleştirildi:

Cevabınız için teşekkürler browser üzerinden DNS sorgulattigimda kullandığım vpn üzerinde sistem dns otomatik ekleniyor ve Google DNS sisteme dahil gorunuyo ilginçtir note 4 telefonda aynı programda böyle olmuyor acaba android 9 ile alakalimi
Mesajlar birleştirildi:

Cevabınız için teşekkürler browser üzerinden DNS sorgulattigimda kullandığım da da aynı gorunuyo vpn üzerinde sistem dns otomatik ekleniyor ve Google DNS sisteme dahil gorunuyo ilginçtir note 4 telefonda aynı programda böyle olmuyor acaba android 9 ile alakali olabilir mi
VPN kullanırsanız DNS ve Proxy ayarları değişir. Sorunu biraz daha düzgün anlatabilirseniz sevinirim.

Upvote 0