Çözüldü Oppo Ax7 güncellemeden sonra şebeke gitti

imagineod

Taze Üye
Üye
Cihaz
AX7
Oppo ax7 kullanıyorum. Ağustosun son günlerinde gelen güncellemeyi yaptım. Eylül başlarında problem yoktu ama dün 16 Eylülde şebeke tamamen gitti. İşin garip tarafı başka sim kart telefonda çalışıyor ve benim sim kartım da başka telefonda çalışıyor. Yani sim kart da telefon da çalışıyor ama kendi sim kartımı çalıştırmıyor. Bir türlü çözüm bulamadım ne yapmam gerekiyor?

Edit : Sorun benim sim kartımla alakalıymış. Aynı isimle faturalı bir hat daha çıkarmıştım ondan dolayı evrak eksikliğinden faturasız hattım bloke olmuş.Başka telefona takınca şebeke görünse de yine de sistemde bloklu gözüküyormuş.Telefonda bir problem yokmuş sonuç olarak. Yarın kimlik fotokopisiyle yeni sözleşme yaparak aktif edeceğim.

Son düzenleme:

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Hard resette de password problemi falan oluyor dediler, wipe data yolundan yapıyorduk onu herhalde?
Hard Reset için ekran deseni gerekiyor. Herhangi bir password sıkıntısı yaşamazsınız(elinizdeki bütün veriler silinir, bunu unutmayın).
Mesajlar birleştirildi:

@imagineod Son olarakta Ayarlar > SIM ve mobil veri > SIM > "Etkinleştir" ayarını kontrol eder misiniz? Kapalı ise açın.

Upvote 0

imagineod

Taze Üye
Üye
Cihaz
AX7
Hard Reset için ekran deseni gerekiyor. Herhangi bir password sıkıntısı yaşamazsınız(elinizdeki bütün veriler silinir, bunu unutmayın).
Mesajlar birleştirildi:

@imagineod Son olarakta Ayarlar > SIM ve mobil veri > SIM > "Etkinleştir" ayarını kontrol eder misiniz? Kapalı ise açın.
Screenshot_2020-09-18-12-41-39-65.jpg

Açık ama en altta gördüğünüz gibi no service yazıyor. Otomatik seçmeyi kapatıp seçiyorum "sim kartınız bu ağa bağlanmaya izin vermedi" diyor.
Aynı sorunu Samsung telefonda yaşayan birinin yorumunu okumuştum ve telefona stock rom atıldığında dahi düzelmediğini yazmış.

Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 1587
Açık ama en altta gördüğünüz gibi no service yazıyor. Otomatik seçmeyi kapatıp seçiyorum "sim kartınız bu ağa bağlanmaya izin vermedi" diyor.
Aynı sorunu Samsung telefonda yaşayan birinin yorumunu okumuştum ve telefona stock rom atıldığında dahi düzelmediğini yazmış.
SIM kartı ile ilgili bir sıkıntı olabilir veya kronik cihaz problemide olabilir. Bu şekilde anlamak zor.

Upvote 0

imagineod

Taze Üye
Üye
Cihaz
AX7
SIM kartı ile ilgili bir sıkıntı olabilir veya kronik cihaz problemide olabilir. Bu şekilde anlamak zor.
Güncellemeyi yaptıktan sonra 2 hafta kadar kullandım birden şebeke gitti. Az önce aynı operatörün başka bir simini denedim çalıştı, kendi simi başka bir telefona taktım çalıştı. İlginç bir şekilde telefon sadece benim sim kartımı algılamıyor. Gidip bayiyle bir görüşeyim en iyisi teşekkürler yorumunuz için

Upvote 0