Yardım Oppo hızlı şarj olmama problemi

Ua.mehmet9

Taze Üye
Üye
Cihaz
A73
1.5 yıldır kullanıyorum telefonu cuhazım oppo a73 orjinal şarj aletini kullanıyorum ama 2 gündür hızlı şarj özelliği yok bi anda gitti yazilim güncellemesinden sonra oldu bu olay yardımcı olurmusunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_20221230_053652.jpg
    IMG_20221230_053652.jpg
    9.4 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20221230_060104.jpg
    IMG_20221230_060104.jpg
    9.4 KB · Görüntüleme: 33

Aybrkkk

Aktif Üye
Banlandı
Cihaz
A74
Ayarlardan arama yerine uygulama yönetimi yazdıktan sonra yukarıdaki 3 noktaya basın Pil'i bulduktan sonra bütün verilerini silip deneyin.Tekrardan devam ederse telefonun şarj soketine toz birikmiş olabilir orayı içine girebilecek bir cisimle nazikçe temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Upvote 0

Ua.mehmet9

Taze Üye
Üye
Cihaz
A73
Ayarlardan arama yerine uygulama yönetimi yazdıktan sonra yukarıdaki 3 noktaya basın Pil'i bulduktan sonra bütün verilerini silip deneyin.Tekrardan devam ederse telefonun şarj soketine toz birikmiş olabilir orayı içine girebilecek bir cisimle nazikçe temizlemeyi deneyebilirsiniz.
Denedim ikisinide hala devam ediyor

Upvote 0

mertözduman1

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
1.5 yıldır kullanıyorum telefonu cuhazım oppo a73 orjinal şarj aletini kullanıyorum ama 2 gündür hızlı şarj özelliği yok bi anda gitti yazilim güncellemesinden sonra oldu bu olay yardımcı olurmusunuz? Bu

Hepsi bosuna günceleme yükledikce hızlı sarj bitiyor
Alakası yok hocam güncellemeler daha performansi artırır sorunları giderir

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Alakası yok hocam güncellemeler daha performansi artırır sorunları giderir
Güncellemeler aynı zamanda cihaz yenilemeye yönelik zorunlu kılmaya mecbur edecek kaynaklarda içerebilir maalesef.
Ama güvenlik güncellemesi hariç, büyük güncellemeler cihaz performans konusunuda olumsuz yönde etkileyebilir, stabil olan cihazlar zamanla güncellemelerle bozulabiliyor

Upvote 0

mertözduman1

Saygıdeğer Üye
Banlandı
Üye
Cihaz
A74
Güncellemeler aynı zamanda cihaz yenilemeye yönelik zorunlu kılmaya mecbur edecek kaynaklarda içerebilir maalesef.
Ama güvenlik güncellemesi hariç, büyük güncellemeler cihaz performans konusunuda olumsuz yönde etkileyebilir, stabil olan cihazlar zamanla güncellemelerle bozulabiliyor
Güvenlik güncellemesinden bahsettim hocam sürüm güncellemesine bende karsiyim zaten

Upvote 0