• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Oppo hücresel hattınız çekmese bile arama yapabileceğiniz bir teknoloji peşinde

creative

Üyecik
Üye
Mesajlar
34
Puanları
50
OPPO,  geliştirdiği internet bağlantısı olmadan arama ve mesajlaşma yapılabilen yeni teknolojisini tanıttı.
Çinli şirket Oppo, Şangay'da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi'nde yeni bir teknolojisini tanıttı. Oppo, MeshTalk adını verdiği ve herhangi bir merkezi bulunmayan bu teknoloji sayesinde hücresel veri ya da internet bağlantısı olmadan yaklaşık 3 kilometre çapında bir alana arama ve mesajlaşma yapabilecek.

Baz istasyonlarına ihtiyacı yok
Oppo, geniş bir alana yayılmış yerel bir ağ oluşturarak baz istasyonlarına ihtiyaç duymadan direkt olarak iletişim kurabilecek. MeshaTalk'un batarya ömrü konusunda direkt bir etkiye sahip olmadığını belirten Oppo, teknolojiyi, telefonun bataryası düşükken devreye giren 72 saatlik bekleme moduna da ekleyerek telefonların acil durumlarda ulaşılabilir olmasını amaçladığını belirtti.

Oppo, MeshTalk isimli teknolojisinin internet bağlantısı olmayan ya da havaalanları ve konser alanları gibi standart ağ bağlantılarının çok şişkin olduğu alanlarda kullanılabileceğini düşünüyor. MeshTalk'un mevcut Oppo cihazlarda kullanılıp kullanılamayacağı şu an için bilinmiyor.

Kaynak: İnternethaber
 
Reklam
Üst