Çözüldü Oppo Reno 2Z kamera kalitesinin düşmesi

gurelali06

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Oppo Reno 2Z kullanıcısıyım... 10 yıldır iPhone kullanan biri olarak ilk defa tereddüt ederek android e geçtim ve Oppo yu tercih ettim. Hiç bu kadar memnun kalacağımı düşünmemiştim.. telefondan çok memnunum ancak son güncellemeden sonra kamera çekim kalitesi ciddi oranda düştü... Özellikle 2x zoom ile çektiğimde bulanık bi fotoğraf çekiyor özellikle insan teninde belli oluyor.. çekmeden önce ekranda görüntü çok iyi ve net ama fotoğrafı çekince bulanık bi hale geliyor.. aynı sorunu.yaşayan varmı ve çözümü nedir.. Oppo destek e mail attım fabrika verilerine sıfırla dedi.. mantıklı gelmedi. Kamera ayarlarını sıfırladım sadeca ancak çözüm olmadı eskiden böyle değildi gayet güzel fotoğraf çekerdi varmı önerisi olan ????

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Her güncellemede alışkanlık haline getirdiler. Kamera yazılımları gerçekten berbat, ne stabil çalışıyor, ne iyi çekiyor. Bir sonraki güncellemeyi bekleyin. Sıfırlamak hiçbir şeyi değiştirmez.

Upvote 0

ozndrmz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
2020 Mayıs ayında aldım ve fotoğraf kalitesine hayran kalmıştım. Instagram'da fotoğraf paylaştığımda kalite hiç bozulmuyordu. Neredeyse iPhone kalitesinde fotoğraf çekiyordu taa ki güncelleme gelene kadar ‍♂️ O gün bu gündür her güncelleme ile durum daha da berbat bir hal aldı. Resmen donanımsal olarak iyi olan bir kamerayı yazılımla rezil hale getirdiler. Şu an kamera çok çok kötü durumda. Bu sorunu çözebilmek için arayış içerisindeyken mesajınızı gördüm ve paylaşmak istedim.

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Oppo Reno 2Z kullanıcısıyım... 10 yıldır iPhone kullanan biri olarak ilk defa tereddüt ederek android e geçtim ve Oppo yu tercih ettim. Hiç bu kadar memnun kalacağımı düşünmemiştim.. telefondan çok memnunum ancak son güncellemeden sonra kamera çekim kalitesi ciddi oranda düştü... Özellikle 2x zoom ile çektiğimde bulanık bi fotoğraf çekiyor özellikle insan teninde belli oluyor.. çekmeden önce ekranda görüntü çok iyi ve net ama fotoğrafı çekince bulanık bi hale geliyor.. aynı sorunu.yaşayan varmı ve çözümü nedir.. Oppo destek e mail attım fabrika verilerine sıfırla dedi.. mantıklı gelmedi. Kamera ayarlarını sıfırladım sadeca ancak çözüm olmadı eskiden böyle değildi gayet güzel fotoğraf çekerdi varmı önerisi olan ????
Merhaba

Öncelikle güncelleme sonrası oluşan sorunlar yine iyileştirme güncellemesiyle düzelecektir.
Şunu da belirtmek isterim ki iyileştirme güncellemesi sorun tüm kullanıcılarda mevcut ise gönderiliyor.
İyileştirme güncellemesi gelir mi gelmez mi belirsiz ama güncelleme gelene kadar telefonunuza hard reset atmanız sorununuzu belki düzeltebilir.

Upvote 0
Çözüm