Yardım Oppo reno 4 lite aşırı ısınma

musaSHI

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Selamlar ben oppo reno 4 lite kullanıyorum ve daha önce olmayan derecede bi ısınma olmaya başladı telefonumda heleki bazı oyunlarda bu ısınma sanki telefonu eritecekmiş gibi aşırı derecede oluyor güncellemeden kaynaklımı bilmiyorum ama çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirmi

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Selamlar ben oppo reno 4 lite kullanıyorum ve daha önce olmayan derecede bi ısınma olmaya başladı telefonumda heleki bazı oyunlarda bu ısınma sanki telefonu eritecekmiş gibi aşırı derecede oluyor güncellemeden kaynaklımı bilmiyorum ama çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirmi
Şarjda oyun oynamayınız görüşme yapmayınız, ağır oyunlar oynuyorsanız eğer kılıfı çıkararak oynayınız el ısısı bile ısıyı yükseltecektir.

Ses açma tuşu ve power tuşuna basılı tutun önbellek temizleyiniz.

Oyun alanında dengeli yada yarış modunda oyunun durumuna göre oynayınız.

Kullanmadığınız uygulamaları silin yada durdurmaya zorlayın ve ön belleklerini siliniz

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Efendim eger oyun oynadiginiz oyunlar fps oyunu ise mesela Pubg ve call of duty mobile gibi oyunlar cok sarj tuketir bunun cözumlaeri asagida.
-Sarjda oyun oynamayiniz
-dusuk parlaklik kullaniniz
-kilif varsa cikariniz oyun esnasinda
-oyun oynarken ucak modu ve wifi aciniz

Upvote 0

musaSHI

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Garip olan şey codm gibi oyunlarda daha az ısınırken daha hafif oyunlarda daha fazla ısınıyor ayrıca sadece oyunlarda değil dizi/film izlerkende çok fazla ısınıyor

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Garip olan şey codm gibi oyunlarda daha az ısınırken daha hafif oyunlarda daha fazla ısınıyor ayrıca sadece oyunlarda değil dizi/film izlerkende çok fazla ısınıyor
Ayarlar bölümünü açın ve güç tüketimini azaltmak için otomatik ekran parlaklığı ayarlama özelliğini etkinleştirin.

Aşırı güç tüketimi ve aşırı ısınmayı önlemek için hoparlör modunda medya ses seviyesini düşürmeniz önerilir.

Güç tüketimini ve ısınmayı daha da azaltmak için gerçek zamanlı yorum özelliğini devre dışı bırakın.

Videoları veya canlı yayınları, kararlı bir ağ ortamında izlemeniz önerilir.

Telefonunuzun anteni ve diğer donanımı, çevrimiçi video veya canlı yayın izlerken, özellikle sinyal kararsız olduğunda ağır bir yük altında kalır. Bunun nedeni telefonunuzun sinyal alma ve iletme gücünü otomatik olarak artırması ve sonuç olarak güç tüketiminin ve sıcaklık artışının yaşanmasıdır.

HD video izliyorsanız yüksek video çözünürlüğü nedeniyle güç tüketimi artabilir. Video çözünürlüğünü düşürün ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Sıcaklığın daha da artmasına sebep olabileceği için telefonunuzu şarj ederken oyun oynamaktan veya video izlemekten kaçının.

Aşırı güç tüketimini ve aşırı ısınmayı önlemek için kullanılmayan arka plan uygulamalarını kapatın

Upvote 0