Oppo Reno 4 Lite - Instagram Hikayeler'de Görseller veya Videolar Ekrana Optimize Olmuyor.

Ü

Üye silindi 4671

Guest
Merhabalar,

Kısa bir süre önce Oppo Reno 4 Lite ile tanıştım. Sosyal medyacı olarak aktif bir şekilde Instagram kullanıyorum.

Genel olarak sorunu şu şekilde açıklıyım.

9:16 dikey görselleri veya video'ları galerimden instagram hikaye kısmına çektiğim zaman ekrana tam oturmuyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

9:16 (1080x1920 piksel) çözünürlüğünde ekrana görseli yerleştirdiğimde, görsel hafif zoom almış şekilde sağdan ve soldan kesilerek ekrana oturuyor ve artı olarak üst ve alt tarafta boşluklar oluyor. Anladığım kadarıyla instagram'ın çözünürlük ayarlarına optimize edilmemiş.

Konu hakkında engin bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi?

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Instagram iOS'te olduğu gibi düzgün çalışmıyor Android'de. Bu Android ile mi alakalı yoksa Instagram ile mi bilemiyoruz hala ama Instagram API'larını düzgün kullanamadığı belli.

Upvote 0

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Instagram iOS'te olduğu gibi düzgün çalışmıyor Android'de. Bu Android ile mi alakalı yoksa Instagram ile mi bilemiyoruz hala ama Instagram API'larını düzgün kullanamadığı belli.
Merhabalar,

Kısa bir süre önce Oppo Reno 4 Lite ile tanıştım. Sosyal medyacı olarak aktif bir şekilde Instagram kullanıyorum.

Genel olarak sorunu şu şekilde açıklıyım.

9:16 dikey görselleri veya video'ları galerimden instagram hikaye kısmına çektiğim zaman ekrana tam oturmuyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

9:16 (1080x1920 piksel) çözünürlüğünde ekrana görseli yerleştirdiğimde, görsel hafif zoom almış şekilde sağdan ve soldan kesilerek ekrana oturuyor ve artı olarak üst ve alt tarafta boşluklar oluyor. Anladığım kadarıyla instagram'ın çözünürlük ayarlarına optimize edilmemiş.

Konu hakkında engin bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi?
Forumda modlu sürümü kullanıyorum eski sürüm bende hiç bir sorun yok hikayeler ig olsun. Birde onu deneyin derim

Upvote 0

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Bu durum ne yazık ki kaç yıldır her Android cihazda aynı şekilde devam ediyor ve düzeltilmiyor...
Yaptığım araştırmalara göre ise bu durum İnstagram'ın güncel çözünürlükleri uygulamaya oturtmamış olması. Umarım ilerde düzeltilir

Upvote 0