Çözüldü Oppo Reno 4 Makro lens sorunu

tolgatokgoz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Arkadaşlar merhaba telefonda ana kamera , geniş açı , derinlik algılama ve makro lensleri var geniş açı ve portre için kamerada seçim yapıp o kamerada çekim yapabiliyoruz ama makro çekim yapmak için herhangi bir seçenek yok bende,nasıl makro kamerayı kullanacağız bilen var mı?

gktg26

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Arkadaşlar merhaba telefonda ana kamera , geniş açı , derinlik algılama ve makro lensleri var geniş açı ve portre için kamerada seçim yapıp o kamerada çekim yapabiliyoruz ama makro çekim yapmak için herhangi bir seçenek yok bende,nasıl makro kamerayı kullanacağız bilen var mı?
Nesneye yaklastiginda fotograf modunda otomatik algiliyor makro diye yaziyor ustte portre gibi ozellikle makro secenegi yok

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Fotoğraf modunda ne kadar yakşaşırsanız odaklanır ve yazıyı görürsünüz .
Ekte görüldüğü gibi.
Galiba ColorOS11 ile ayrı şekilde seçim olarak ayarlamışlar galiba..

Ekli dosyalar

• upload_2021_03_15_17_30_02_972.jpg
    upload_2021_03_15_17_30_02_972.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Upvote 0

tolgatokgoz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Anladım sağolun ama bundan önce samsung a 51 kullanıyordum onun seçeneği vardı makroyu seçip çekim yaparken makro kameranın üstünü parmağımla kapatınca ekran siyah oluyordu bunda yaklaşıyorum odaklıyorum parmağımı ana kamera dışındaki diğer kameralara koyuyorum bi değişiklik olmuyor yani bi işlevi yok gibi geldi bana

Upvote 0

cengoo

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Makro lensi açmak için, kamera menüsünden daha fazla ya basin oradan açılan menüde pro modunu açın standart lens açılacaktır. Daha sonrasında flaş butonunun yaninda iki ağaç yanyana gibi bir buton var oraya basin orada çiçek figürlü bir buton var ona basin makro lensi açmış olacaksınız.

Upvote 0
Çözüm

tolgatokgoz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Makro lensi açmak için, kamera menüsünden daha fazla ya basin oradan açılan menüde pro modunu açın standart lens açılacaktır. Daha sonrasında flaş butonunun yaninda iki ağaç yanyana gibi bir buton var oraya basin orada çiçek figürlü bir buton var ona basin makro lensi açmış olacaksınız.
Mesajlar birleştirildi:

Çok teşekkür ederim sorun çözüldü

Upvote 0

hduman

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4
Android 10'da nesneye yaklaşınca ekranda macro yazıyordu. 11'de bu değişti o zaman.

Upvote 0