Tartışma Oppo reno 5 lite colorOS 12 ?

ercan14

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Arkadaşlar colorOS 12 ne zaman gelecek net bir tarih yok mu hala ?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bir sorum daha olacak arkadaşlar.ColorOS 12 / Android 12 gelip telefonumuza kurduktan sonra hard reset yapmak şart mıdır?Genellikle ana güncellemelerden sonra hard reset yapılması tavsiye ediliyor.Önceki sürümün kalıntılarının temizlenmesi ve cihazın yeni sürümle daha performanslı çalışması için hard reset öneriliyor.Siz tavsiye ediyor musunuz hard reset atmayı?Bildiğim kadarıyla hard reset ile herşey silinip,sıfırlanıyor.
Hard reset stabil çalışması ve önceki kalıntıları sildiği için gerekli cihaz için sağlıklı performans almak için.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Hard reset stabil çalışması ve önceki kalıntıları sildiği için gerekli cihaz için sağlıklı performans almak için.
Bilgilendirme için teşekkürler sayın @Elif
Mesajlar birleştirildi:

Büyük ihtimalle gelir diye düşünüyorum reno2z ile ortalama özellikleri aynı bazı konular hariç reno2z de ColorOS11 ile geldi şimdi size verilebilir.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim sayın @Elif

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Nisan ayını da pas geçeceğiz anlaşılan.Mayıs da bir umut.Olmazsa Haziran.Böyle diye diye Eylül'ü buluruz galiba.Bu kadar yavaş güncelleme politikası ben hiçbir telefonda görmedim.

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Beklemekten başka çare yok abi.Attığım maile cevap vermişler.Cevap da şöyle.Reno5 lite'ın ColorOS alacağı onaylandı.Yakında daha fazla bölge için yayınlacak.Bizi izlemeye devam edin.
Evet beklemekten başka çare yok kıymetli dostum @Mcht6198 Biz de sabırla ve merakla bekliyoruz.En azından bizim Reno 5 Lite modelin ColorOS 12 alacağı onaylanmış.Yakında daha fazla bölge derken inşallah Türkiye önceliklidir.