Çözüldü Oppo Reno2z arka kamera açıkken ön kameradan ses gelmesi

Durum
Kilitli konu. Bu konu yeni mesajlara kapatılmıştır.

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
oppo reno 2z cihazı kullanıcısıyım cihazı alalı daha 1 hafta olmadı kamera uygulamasında arka kamerayı kullanırken yani ana kamerayı (front camera) açıkken ön kameranın olduğu bölümden fan sesine benzer ses geliyor. Bu bana özel bir sorun değil anladığım kadarıyla aynı cihazı kullanan bir tanıdığımda aynı durumdan muzdarip olduğunu fark etti uyarmam sayesinde sizde de var mı bu durum varsa neden var biliyosanız veya herhangi bir çözümü var mı belirtirseniz çok sevinirim

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arka kamera açıkken ses mevcut popup kamera
Şimdi şöyle, telefonda iki çeşit kamera var en basit tabirle "ön kamera,arka kamera" siz arka kamera ile bir şey çekerken birden ön kameraya geçtiğiniz zaman bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek adına ön kamerayı yani pop-up kamerayı hazır şekilde bekletiyor.

Upvote 0

Sesbella

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Şimdi şöyle, telefonda iki çeşit kamera var en basit tabirle "ön kamera,arka kamera" siz arka kamera ile bir şey çekerken birden ön kameraya geçtiğiniz zaman bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek adına ön kamerayı yani pop-up kamerayı hazır şekilde bekletiyor.
Anladım teknik bir durum o zaman zararı yok ise sıkıntı yok napalim teknik desteğe de yazdım bakalım oradan ne cvp gelecek

Upvote 0

Emree

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Yapmanız gereken bir şey yok her telefonda olan bir durum.
Fakat dediğiniz olayın olabilmesi için arka kamera da bütün modlarda böyle bir ses olması gerekmez mi geniş açıya aldığımız da telefon arka kamera dizilimin de en üstte ki kamerayı kullanıyor ve ses kesiliyor ama normal modda bir alttaki ana kamerayı kullanmaya başladığın da ses geliyor bence bu durumun pop up kamera ile bir ilgisi yok.
@meliksahserefli

Son düzenleme:
Upvote 0

ÖzgürKepez

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Aynı ses bendede var ne yapcaz şimdi ?
Mesajlar birleştirildi:

Telefon Reno2z Arka kamera açıkken ses geliyor çok kötü ön kameraya aldığımda ses kesiliyor...

Upvote 0

Ugrclk25

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Dikkat ettim de geniş açı ve ön kamera açıkken ses gelmiyor diğer 1x 2x 5x de ses geliyor moral bozucu inşallah bir sorun değildir
Mesajlar birleştirildi:

Bir telefon aldık arkasındn binn dermi satın aldık nedir yaa telefonu da seviyorum şimdii bunları duyunca üzüyor ister istemez
Mesajlar birleştirildi:

Acaba diğer oppo modellerinde de varmıdır

Son düzenleme:
Upvote 0

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Fakat dediğiniz olayın olabilmesi için arka kamera da bütün modlarda böyle bir ses olması gerekmez mi geniş açıya aldığımız da telefon arka kamera dizilimin de en üstte ki kamerayı kullanıyor ve ses kesiliyor ama normal modda bir alttaki ana kamerayı kullanmaya başladığın da ses geliyor bence bu durumun pop up kamera ile bir ilgisi yok.
@meliksahserefli
Geniş açı kameraya al ve ön kameraya çevir ardından normal Kameradayken (yani ses gelirken hali) ön kameraya çevir,aynı hız olmadığını fark edeceksin.

Upvote 0
Durum
Kilitli konu. Bu konu yeni mesajlara kapatılmıştır.