• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Yardım Oppo reno2Z ilk kullanim problemleri

Mert16

Taze Üye
Üye
Mesajlar
2
Puanları
0
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba;
Bir günlük Oppo reno2Z kullanıcısı olarak aranıza katildim,oppo markasini yeni duyulması kalitesi hakkında net bilgi sahibi olmadığım için çok tereddüt ederek aldım.Güzel olan özellikleri gibi bazı yönlerden sorunlarla karşılaştım.
-Sim rehberi telefona aktariyorum whatsapda kişilerin yarısı çıkmıyor guncellesemde Tüm kişiler 427 telefon 238 whatsap 150 kişi gorunuyor çözüm yolu?
-Titreşim ekran dokunmatiği arızalı telefonlarda ki hissi veriyor.
-İnstagram ekran titremesi ve bulanıklık vardi,güncelleme geldi ve düzeldi.
-1 kere web sitesi,1 kerede banka uygulamasinda bilgi girişi esnasında kitlendi ekranı kaydırma işlemi yapmadı.
-Ekran resmi alma,galeri dosya şifreleme,çift tıkla ekran kitleme, ön kamera geniş açı resim çekme özellikleri varmı bulamadım.
 
Reklam

taylan0zgur

Yeni Üye
Üye
Mesajlar
26
Puanları
0
Cihaz
Reno 2Z
-rehber konusunu ekran görüntüsü ile paylaşabilir misin,
-ekran titreşimi normal aslında ama daha önceki telefonunuzda daha hassas ise bu telefonda daha fazla etkili olduğundan bozuk gibi gelebilir. sarj tüketimi açısından kullanmayı tavsiye etmiyorum.
-yeni aldığınız için arka planda güncelleme olabilir. ilk kullanımdan sonra ben bu problemlerle karşılaşmadım. takip edip ona göre karar verelim. devam ederse çözüm araştırırız
-ekran görüntüsü almak için Ses kısma tuşu ve Güç tuşuna aynı anda basılabilir veya ekrana üç parmakla dokunarak parmaklarınızı aynı anda aşağı indirebilirsiniz. Bu özelliğin çalışması için aktif olması gerekir. Ayarlar > Kolay Yardım > İşaret ve Hareket >3 parmakla ekran görüntüsü özelliğini aktif hale getirin. Aynı zamanda bu menüdeki Ekranı Açmak için Yükselt seçeneğini de aktif ederseniz, telefonun ekranı kapalıyken telefonu yukarı doğru kaldırınca ekran açılır. Örneğin cebinizden çıkardığınızda herhangi bir tuşa veya ekrana basmadan ekran açılır (tabi şifre yok ise).
Çift tıkla ekran kitleme de yine bu menüde kapaklı ekran hareketleri bölümünde.
Bildiğim kadarıyla ön kamera geniş açısı yok.
İstediğiniz herhangi bir dosyayı şifrelemek içinde Ayarlar > Güvenlik > Uygulama Kilidi menüsünü takip edin.
 
Upvote 0

Mert16

Taze Üye
Üye
Mesajlar
2
Puanları
0
Cihaz
Reno 2Z
Yardım için teşekkür ederim.Rehberdeki bazı kişilerin whatsapda çıkmama sebebini sim veya telefon hafızasında numaranın +90 ile kayıtlı görünmesi +9 ile başlayanlari duzeltince whatsapda kişiler göründü.Suan için sadece eski telefonumda hafıza kartında şifreli videoları acamadim.
 
Upvote 0
Üst