Çözüldü OPPO RENO4 LİTE PİL MARKASI

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Arkadaşlar hepinize selamın aleyküm aranız OPPO RENO4 LİTE nin pil markasını bilen var mı ?
Lithium Lon (Li-Lon) Bu mu yoksa
Lithium polymer (Li-po) Bu mu ?
Bilen biri varsa bana yardımcı olabilir mi.

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Teşekkür eder netten baktım düzgün bir bilgi çıkmadı pilin özelliklerini arastiricaktim pil döngüsü farklı oluyormuş peki Li-po pil hakkında sağlam bir bilgin var mı herşeyiyle ilgili döngüsü var nedir farkı nedir özellikleri nedir gibisinden
Efendim Li Po bataryalar ucuz segmentte kullanılır ama lion pile bakilirsa lipo daha uzun sure kullanilmakta sarjda oynarsaniz hizli sisenbir pildir.

sarj döngusu

Pilin 0'dan 100e kaç kere sarj olmuş onun sayısıdır.
Döngünün artması kötüdür, belirli bir sayı vardır. Ona ulaşınca pil ömrünü tamamlar. Bunun için Full sarjda kullanım daha iyi olur.

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Efendim Li Po bataryalar ucuz segmentte kullanılır ama lion pile bakilirsa lipo daha uzun sure kullanilmakta sarjda oynarsaniz hizli sisenbir pildir.

sarj döngusu

Pilin 0'dan 100e kaç kere sarj olmuş onun sayısıdır.
Döngünün artması kötüdür, belirli bir sayı vardır. Ona ulaşınca pil ömrünü tamamlar. Bunun için Full sarjda kullanım daha iyi olur.
Tam çözemedim bu reno 4 LİTE daki pili şimdi şarj %20 ye düşünce tasarruf moduna geçince mi takmak lazım yoksa %2 falana düşünce mi ben en kötü %5, ve %10 düşünce takıyorum ve %100 olunca otomatik sarj kendini kapatınca çekiyorum

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Teşekkür eder netten baktım düzgün bir bilgi çıkmadı pilin özelliklerini arastiricaktim pil döngüsü farklı oluyormuş peki Li-po pil hakkında sağlam bir bilgin var mı herşeyiyle ilgili döngüsü var nedir farkı nedir özellikleri nedir gibisinden
Merhaba

Li-Po piller hakkında en önemli söyleceğim şey şarjdayken cihazla fazla oynamayın ve şarjı tamamen tamamlamadan telefonu şarjdan çıkarmayın. Ayrıca örneğin pil %50'de iken de çok önemli değilse eğer şarja takmayınız. En ideali %10 civarıdır. Sistemin %1'e kadar gelip de kendini kapatmasına da izin vermeyin.

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Ben
Merhaba

Li-Po piller hakkında en önemli söyleceğim şey şarjdayken cihazla fazla oynamayın ve şarjı tamamen tamamlamadan telefonu şarjdan çıkarmayın. Ayrıca örneğin pil %50'de iken de çok önemli değilse eğer şarja takmayınız. En ideali %10 civarıdır. Sistemin %1'e kadar gelip de kendini kapatmasına da izin vermeyin
Ben 3 haftada bir pile kalibrasyon yaptırıyorum tamamen şarj bitip telefon kapanana kadar şarja takmıyorum telefon kapanıyor şarja takıyorum şarj %100 olunca telefonu açıyorum telefon açılınca şarj 100 iken tekrar takıyorum hemen otomatik kendini kapatmasını bekliyorum böylece kalibrasyon yaptırmış oluyorum tabi her zaman değil

Upvote 0