Tartışma Oppo RX17 NEO Güncelleme Sonrası Batarya Performansı

erenyilmaztr

Yazar Üye
Forum Üyesi
RX17 Neo
Katılım
15 Kas 2019
Mesajlar
97
Forum puanı
48
Puanları
160
Konum
Giresun
Herkese merhaba, Oppo RX17 Neo cihazına yeni güncelleme geleli epey bir zaman oldu desek yanlış olmaz. Güncelleme sonrası bu süre inceleme ve uzun kullanım için ideal bir süreyi kapsıyor. Güncelleme sonrası birçok platformda en çok dikkatimi çeken konular şarj süresinde azalma olduğunu gördüm.

Bu cihazı kullananlar ne kadar süre alıyorsunuz ve memnun musunuz ? Güncelleme gelmeden önce ve güncelleme geldikten sonrası ekran süresinde göze çarpan bir değişiklik var mı?

Konu RX17 NEO üzerine olduğu için sadece lütfen RX17 NEO kullanıcıları aldıkları ekran sürelerini yorum yaparsa iyi olur ve ekran görüntülü olursa çok iyi olur. Ayrıca karşılaştırma yaparak güzel bir sonuca ulaşabiliriz.

Benim ekran sürem genelde iki değişik zaman diliminde gerçekleşiyor.
Yoğun olarak Oyun ağırlıklı, video, internet ve sosyal medya ağırlıklı takılırsam 5-6 saat ekran süresi almaktayım.

Yoğun olarak Video ağırlıklı, internet ve sosyal medya ağırlıklı takılırsam 8-10 saat ekran süresi almaktayım.
 
Reklam

ULDIN

KvL
Forum Ekibi
Süper Mod
RX17 Neo
Katılım
1 Eki 2019
Mesajlar
111
Forum puanı
36
Puanları
260
Konum
LocalHost
Evet bu batarya probleminin ben de farkındayım. Genel kullanıma ek olarak gün içerisinde birkaç saat de oyun eklediğimizde şarj güncellemeden sonra daha çabuk azalıyor. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Gün içerisinde 3 kere şarja taktığım zamanlar oluyor. (hafta sonları genelde)
 

erenyilmaztr

Yazar Üye
Forum Üyesi
RX17 Neo
Katılım
15 Kas 2019
Mesajlar
97
Forum puanı
48
Puanları
160
Konum
Giresun
Dün gece şarjı fulleyip uyudum. Telefonu 11.00 gibi elime aldığımda şarjın %100 olduğunu gördüm ve bu sevindirici ayrıca uçak moduna almıştım gece. Yoğun olarak oyun oynadım bugün ve birazda video izleyerek geçirdim vaktimi saat 17.21 oldu ve şuan ki sarj yüzdem %36 ve ekran sürem 5 saat 40 dakika. Yüzde 20'nin altına düşürmemeye dikkat edip her zaman bu düzeyde sarj ediyorum telefonumu ve bahsettiğim gibi yoğun olarak oyun oynadığım vakit en fazla 5-6 saat ekran süresi alıyorum. Yoğun kullanırsam günde iki kere sarj ediyorum. İnternet ağırlıklı ve video izleyerek kullanırsam günde bir kere sarj yeterli oluyor.
 
Üst